Меню & пошук

19 речей, які потрібно взяти з собою у велоподорож

19 речей, які потрібно взяти з собою у велоподорож

[ads-pc-2]

Сьогодні подорож на велосипеді – новий тренд у світі – тренд, який ще не до кінця підкорив Україну. Подорожувати на двоколісному не тільки круто, але й корисно для здоров’я.

Круто тим, що маєш можливість ближче познайомитись з місцевими жителями, культурою і традиціями, оскільки пересуваєшся значно повільніше, ніж машиною, чи іншим транспортом. А місцеві жителі ніколи не обділяють велосипедистів увагою, особливо в країнах, де це не так розвинено. Коли ми заїжджали у якесь маленьке містечко чи село у Грузії, для місцевих жителів це було наче свято чи важлива подія. До нас обов’язково збігались дітки, їхні батьки просили робити фотографії з нами, пригощали їжею та пропонували нічліг.

З дітками десь в Аджарії

Вперше веломандрівників я зустріла ще того року, в себе вдома, коли моя сусідка по квартирі захостила двох жінок з Німеччини.

Дівчата проїхали півсвіту, мандруючи більше двох років. В Україну приїхали з Індії – і весь шлях подолали велосипедом. Тоді я ще вперше подумала: “Воу, оце круто! Вони зовсім скажені! Хіба так можна?”. Проте й гадки не мала, що за рік вже сама буду якраз в цей час готуватись до веломандрівки.
От якраз і про підготовку хочу розповісти :)

Почніть з бажання

Багато людей, пишуть “Класно, я теж так хочу”, але нічого для цього не роблять. Головне – справді захотіти, тоді можливості завжди знайдуться. Якщо ви дійсно чогось хочете, то зробіть щось для цього, а світ і добрі люди вам посприяють.

Замріялась десь по дорозі до м. Ґорі

Знайдіть компаньйона

Як то кажуть, гуртом і батька легше бити. Веломандрівки це також стосується. Звичайно, все залежить від людини: комусь хочеться їхати самому. Але це не про мене. Зараз я б сама не ризикнула їхати у веломандрівку по Азії. Я подорожую зі своїм хлопцем. Звичайно, тут є і свої виклики, бо ви 24 години на добу разом включно зі всіма критичними ситуаціями. Але я точно щаслива, що ми їдемо разом :) Компаньйонів раджу шукати серед своїх друзів або в групах для мандрівників (Львів Тревел Клаб, Нотатки мандрівника і т. д.).

Май компаньєра

Зареєструйтесь на Warmshowers

Зареєструйтесь і створіть повний якісний профайл на Warmshowers – це такий собі Couchsurfing, але для велосипедистів. Також підпишіться на їхню сторінку у Фейсбуці – як загальну, так і в країнах, куди плануєте мандрувати. Тут запитуйте все, що вас цікавить, по мандрівці і вам обов’язково допоможуть. При можливості хостіть в себе веломандрівників і розпитуйте їх: вони з радістю поділяться з вами досвідом і лайфхаками веложиття. Вам це точно буде корисним + отримаєте величезну порцію натхнення.

З нашими друзями – велосипедистами-поляками у Грузії
Інколи буває і складно. Якщо не можу їхати – тягну велік, але не зупиняюсь.
П’ю гірську джерельну водичку в Аджарських горах
Тарас красується на фоні гір

Визначтесь з напрямом

У всіх є мрії, куди б ми хотіли потрапити. Побудьте з собою, помрійте – і вйо до пригод. Якщо ви вже спокійно можете спати, отже з напрямом ви визначились. Пошукайте в інтернеті інформацію про обраний маршрут. Ми живемо в такий час, що вашим маршрутом вже точно хтось прокатав свого велосипеда. І точно вже написали про це в інтернеті. Зверніть увагу на погоду, доступність питної води, якість доріг, традиції і закони.

Складіть бюджет

Бюджет абсолютно залежить від вас. Чим вищий рівень комфортну – тим вищий бюджет. В середньому це десь 5-10$ на день. Знов ж таки, все залежить від країни і місця ночівлі. Ви можете ночувати в наметі під пальмою або в п’ятизірковому готелі. Заплануйте витрати на їжу. Коли крутиш педалі, то їж, мабуть, в 2 рази більше і п’єш в разів 3 більше, ніж зазвичай. Зустріли німця, який на країну тратить 20 доларів. Їсть фрукти з дерев або те, що люди дадуть. При тому, що гроші в нього є. Також зустріли іспанця, який працював 5 років, щоб здійснити навколосвітню веломандрівку. Тому бюджет – це тільки ваш вибір і ваше бажання.

Визначтеся з часом

Нам ніколи не вистачає часу, тому ми звикли відкладати наші мрії на примарне “завтра”. Для велоподорожі потрібно як мінімум кілька місяців вільного часу. Це – нереальна ситуація в житті людини типу “normalius”, тому що ніякий роботодавець не дасть вам настільки тривалу відпустку, і бізнес не чекатиме стільки часу. А в дорозі, коли ти по 8 годин крутиш педалі, підробляти дуже складно, фактично нереально. Тому часто друзі та батьки думають, що ти “сказилась / краще б сім’ю завела / на роботу ходила / на квартиру збирала і т. д.”. Але з іншого боку, людина, яка сідає на сідло велосипеда і виїжджає на кілька місяців в подорож апріорі не може вважатися нормальною. Для нас було важко звільнитися з роботи, з’їхати з шикарної квартири в центрі Львова, віддати речі безхатькам і погнати незрозуміло куди. Висновок тут один – якщо вже у вас в голові є така мрія, то забийте на всіх, беріть свій велік і вперед! Тільки не відкладайте мрії на завтра. Нашу подорож ми відкладали на завтра протягом майже цілого року. І чим далі відкладаєш, тим потім складніше зрушитись з місця. Дайте собі на мрію 1, 2, 6 місяців чи рік і будь щасливі :)

Розберіться з ПДР

Якщо у вас не має прав і ви не водите машину, то обов’язково перечитайте інформацію про те, як велосипедист повинен поводити себе на дорозі, щоб не стати причиною ДТП. Почніть кататись у своєму місті. Також перегляньте ролики як ремонтувати велосипед, коротко занотуйте собі на випадок, якщо потім не буде інтернету.

Ланц злетів, тепер вмію ремонтувати за секунду
Радію нещодавно зробленому асфальту після гірського перевалу в районі м. Хуло

Почніть фізичну підготовку

Почніть як мінімум робити зранку зарядку. На вихідних катайтеся з друзями за місто хоча б по 20-40 км. І з часом ви будете більше і швидше їздити. Якщо чесно, то в мене не було велосипеда і придумали ми взяти його з нами в подорож за 2 тижні до початку мандрівки. Тому фізично я не сильно готувалась, але впевнена, що, якби мала попередню підготовку, то на початках було б легше. Особливу увагу слід звернути на каденс-швидкість обертання педалей за хвилину, для того, щоб не пошкодити собі коліна у мандрівці.

Придбайте речі, які вам необхідні у мандрівці

Кожен вирішує сам, що брати з собою у таку подорож. Нижче наведу список того, що взяли ми. Скажу наперед, що нас в дорозі нічого ще не підвело і ми всім задоволені.

Почнемо з “домашніх” прибамбасів
1. Мій дім там, де мій намет

Наша хатина це – MSR Hubba hubba NX – двомісний намет, вага якого  не більше 2 кг. Я сама повністю складаю намет за 10 хв.

2. Спальник

Спальник Turbat. Українське туристичне спорядження Turbat Vatra 3S. До цього ще ні разу в ньому не спали, бо дуже спекотно, тому ми його використовуємо як ковдру. Комфорт – -5°С, екстрім – -22°С.

3. Матрац

Sea to Summit – Outdoor Gear Ultralight insulated i sea to summit comfort light insulated – надувати 3 хв., але я те не люблю, тому цим займається надувач Taras Stenyk. Матрац легкий (600 грам), м’який як диван вдома.

Тарасове барахло
Кухня
4. Посуд

Набір силіконового посуду Sea summit X-set 3 + Кемпінг котелок зі сковорідкою + 1 алюмінієва тарілка + 2 ложковиделки титанові tito (кожна вагою 12 г) ( Loafers Sisters ) + 2 ножі Opinel – Page officielle. Цього набору мені вистачає, щоб готувати карбонару, картоплю по-французьки, плов, борщ та всякі смакоти на вогні.

5. Пальник

Як варіант, ми взяли Primus gravity II EF

Готую карбонару в польових умовах
6. Душ

Портативний душ “Кемп” – це наше щастя і гарант чистоти. Набираємо воду в річці, чи просимо в людей в селі. І після цілого дня покатушок, змиваємо той весь дорожній порох і перетворюємось на білих (у всіх сенсах) людей. Тому беріть душ, не пожалкуєте :)

7. Багаж

Велобаули взяли MERIDA BIKES 4 шт., кожна по 30 л. Міжрамну і підсидільну сумочки пошили у Велосумки fast-n-light, нарамну – у Deuter Ukraine, нарульну – Pro Cycle – після того як покатали, розуміємо, і рекомендуємо все ж таки брати ще 2 сумки на задній багажник і 2 – на передній. 60-70% вантажу на зад і 30-40% на перед і буде вам щастя :)

8. Ліхтарики

Задній і передній ліхтарики Black Diamond

9. Ємкості для води

Фляги для води Zéfal відбивають світло і тепло. Через те, що вони у фользі – це дозволяє тримати водичку холодною довше.

10. Аптечка

У ній має бути бинт, перекис водню, пластир, кілька таблеток знеболюючого, активоване вугілля. Аптечку треба загортати в пакет, щоб не промокла і не забруднилася, або ж купувати вже водовідштовхувальний варіант.

11. Інструменти

Набір шестигранників, ключ для педалей, ключ для спиць, вижимка ланцюга, 3 камери, набір стяжок, масло для змазки ланцюга, рукавиці, набір для фіксування камер.

Наше щастя, кілограм так 50
12. Речі
  • взуття – босоніжки Teva, черевики САТ
  • куртка від вітру і дощу Nike Gore Tex
  • 1 пара джинсів
  • 1 пара джинсових шортів
  • штани-шорти Columbia Sportswear
  • 1 плаття (ще не вдягала)
  • 1 тільняшка з одеського привозу
  • фліска
  • 3 пари велошортів
  • 2 велофутболки
  • 2 спортивні футболки
  • велорукавиці
  • велошолом Cube
  • вишиванка і плахта
13. Документи
  • 2 паспорти – після того, як мій вкрали на Алясці, воджу тепер з собою 2 паспорти :)
  • водійські права і дозвіл на водіння
Інше

14. Страхування PZU Україна – після того, як в штатах машина збила на веліку, без страхування не катаю і не раджу кататись.

15. U-подібний замок і дзвоники як для першачків, це наша охоронна система :)

16. Стяжки, як в бабульок на базарі.

17. Клейонка, щоб накривати велосипед від дощу і “птіц щастя”.

18. Велочохол.

19. Рушники Pinguin.

Що взяли зайвого?

Перші 2 тижні я попрощалась з 2 светриками, кросівками, 2 футболками, штукою, щоб пшикати і відганяти комарів, кремом від сонця – отже висновок – не набирайте барахла.

Також подивіться на все своїми очима в нашому відео. Якщо у вас залишились питання, то в коментарях питайте і ще раз – не відкладайте свої мрії на завтра :)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: