Меню & пошук

Inspired Books: “Rework” – інший підхід до роботи

Inspired Books: “Rework” – інший підхід до роботи

[ads-pc-2]

Inspired Books: "Rework" - інший підхід до роботи

«Робота» – слово, яке особливо дратує у понеділок. Що вас зустрічає на робочому місці: стіл, завалений паперами? Звіти та документи, котрі ви забули переглянути у п’ятницю? Або теж невиспаний і теж злий на всіх і на все начальник, котрий так і шукає привід, аби “причепитися” до вас? Ваші дні минають непродуктивно, а з десятка завдань на день ви встигаєте виконати ледве-ледве 1-2 завдання – тоді сьогоднішня книга вам вкрай необхідна. Як дожити в офісі до вечора і взагалі – як перестати “жити на роботі”, а почати працювати із натхненням, одночасно при цьому живучи? Пошукаємо відповідь разом із авторами “Rework.”

Насправді ця книга – не панацея чи універсальний “рецепт офісного щастя”; однак в ній дуже багато корисних думок і порад про те, як зробити ваш робочий день зовсім іншим. Створили цю книгу автори Ruby on Rails, Basecamp і Highrise; і повна її назва у російському варіанті «Rework: Бизнес без предрассудков». Автори – Джейсон Фрайд та Девід Х. Хенссон – працюють у компанії 37signals. Півтора роки минуло, відколи ця книжка “підірвала” блогосферу та офісні закапелки. В Україні цю книгу реалізують декілька книгарень російською мовою (україномовних аналогів російського видавництва ділової літератури «Манн, Иванов и Фербер», на жаль, немає).

Inspired Books: "Rework" - інший підхід до роботи

Перше враження – це книга для “лайфхакерів”: для тих, кому не подобається існуючий порядок і хто хоче вдосконалити / пришвидшити / змінити на краще власну та чужу продуктивність, внести “свіжу нотку” в доволі “сіру” та посередню культуру організації офісних процесів. Хлопці з 37signals не створили нічого сенсаційного: вони просто зібрали докупи думки та власні спостереження, додали трохи здорового глузду та практики – і радять нам чинити аналогічно, якщо ми не хочемо “перегоріти” за моніторами та ноутбуками на своїх робочих місцях.

На обкладинці – зім’ятий аркуш паперу як символ перетворення усіх “місій”, “планів розвитку” та “стратегій на рік” на непотріб. Це постійно відбувається у великих та малих компаніях; а разом із “планами” летять до смітника і наш час та потенційні результати, котрих можна було б досягти, якщо скоригувати підхід до робочих процесів. В книзі про це також розповідається доволі докладно.

Що корисного ви знайдете в “Rework”

Залучати інвесторів та сторонні кошти варто лише в крайньому випадку: не варто лізти в борги заради розвитку, якщо у вас є будь-який вихід, окрім “попросити грошей у багатого дядька.” Звичка витрачати на бізнес чужі гроші спричиняє звичку до марнотратства та схильність до рабства (в прямому та переносному значенни). Стережіться, аби не почати “робити бізнес, який подобається інвестору,” замість створення бізнесу, котрий потрібен вам та вашим клієнтам. Є великий ризик, що коли бізнесмен-інвестор піде від вас, то “налаштована під нього” модель ведення бізнесу виявиться геть непотрібною ані вам, ані вашим клієнтам.

Не будуйте “плани”, яким немає кінця-краю. Окремі списки завдань та “подрібнення” великих проектів на менші і “швидші” задачі набагато корисніші та дієвіші для вас та для вашого бізнесу.

Inspired Books: "Rework" - інший підхід до роботи

Ваш малий бізнес – набагато ефективніша та прибутковіша модель, аніж велетенська корпорація. Не варто намагатись “рости заради зростання”: будьте малими, але працюйте ефективно та на повну власну потужність.

Продавати варто не лише основний, але й “побічний” продукт / послугу. Цікаво, що й сама дана книга стала свого роду “побічним продуктом” в роботі студії 37signals. Втім, не лише маленькі студії та команди роблять чималі гроші на “побічних” продуктах та проектах: прочитавши Rework, ви дізнаєтесь, на чому щороку робить чималі гроші автомобільна імперія, колись створена Генрі Фордом.

Не “поліруйте” ідеї, адже досягти досконалості вкрай важко, а час минає. Варто не сидіти і доводити “до абсолюту”, а вдосконалювати послуги, продукти чи ідеї по мірі їх реалізації на ринку та зростання попиту на них. Поки ви будете шукати “ідеальну форму,” хтось вже обійде вас і займе вашу нішу.

Inspired Books: "Rework" - інший підхід до роботи

Не варто бути «Apple №2»: варто стати найкращим у тому, що ви робите, але при цьому бути собою, а не “кимось.” Не вдасться скопіювати готову модель бізнесу; а скопіювати товар та просто бути ще одним “клоном” – хіба цього ви бажаєте для себе та для свого проекту?

Починайте бізнес, а не стартап, приймаючи обмеження, але прагнучи конкретного результату. Якщо чогось не вистачає – це ще не привід казати, що “нічого не вийде.” Ви починаєте бізнес, у вас має бути чітка структура правил, прагнень, мета та засоби її досягнення. Не варто скаржитись на обставини та жаліти себе: просто проштовхуйте ідею вперед.

Кому варто прочитати Rework?

Вам, якщо ви найманий працівник – для того, аби змінити підхід до роботи та ставлення до підлеглих, керівництва та власного життя; щоб зрозуміти нарешті, чого ви хочете, і перестати бити батогом “дохлу коняку” звичних “сірих” буднів в офісі.

Вашим керівникам на роботі – аби не вважати людей “витратним матеріалом” для реалізації власних забаганок та перейти від “методу нагайки та смаколиків” до нормальних конструктивних робочих стосунків із колективом.

Inspired Books: "Rework" - інший підхід до роботи

Вашим колегам та коліжанкам – аби “година тиші” та “правило бібліотеки” стали новими надбаннями в роботі вашої компанії, а 4 години робочого дня давали більшу віддачу та більший рівень продуктивності, аніж 10 годин “авралу.”

Вашим рідним, знайомим та “половинкам” – аби зрозуміти нарешті, що вдома фрілансери працюють, а не “дурня валяють,” а “робоча атмосфера” потрібна і тим, хто в піжамі з ноутбуком на дивані, а не лише тим, хто в костюмі та краватці бігає зі стосом паперів офісними поверхами та кабінетами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: