Сотні видів риб можуть зникнути до 2100 року через глобальне потепління — дослідження
Сотні видів риб можуть зникнути до 2100 року через глобальне потепління — дослідження
Серед видів, які знаходяться під загрозою, є і найважливіші з комерційної точки зору.
[ads-pc-2]
Нове дослідження німецьких вчених виявило, що глобальне потепління, яке впливає на температуру океанів та рік, загрожує сотням видів риб. Про це пише CNN з посиланням на дослідження, опубліковане у журналі Science.
Серед видів, які знаходяться під загрозою, є і найважливіші з комерційної точки зору, зокрема тріска, минтай, лосось, риба-меч, форель і морська щука.
На думку вчених, 60% досліджених видів риб у нинішніх ареалах проживання можуть бути під загрозою зникнення до 2100 року, якщо потепління досягне найгіршого сценарію на 4-5°C вище доіндустріальних температур. Однак, якщо урядам країн вдасться підтримати рівень глобального потепління до 1,5°C, кількість видів, які знаходяться під загрозою, складе 10%.
Автори дослідження підкреслюють, що без зусиль по скороченню викидів людство може назавжди порушити екосистеми, які живлять мільярди людей.
Дослідники проаналізували дані про максимальну допустиму температуру для проживання майже 700 видів морських і прісноводних риб з кліматичних зон по всьому світу. При цьому досліджували найбільш вразливі етапи життєвого циклу риб — стадію ембріона, яка має вирішальне значення для розмноження і виживання видів.
На сьогодні для 3 мільярдів людей риба і морепродукти — основне джерело білка.
«Якщо зміна клімату буде тривати без контролю, ми, ймовірно, побачимо великі зміни у видовому складі наших екосистем», — сказав Флемінг Даллку, морський біолог з німецького Інституту Альфреда Вегенера з полярних та морських досліджень і один з авторів статті. «Коли види більше не можуть розмножуватися у своїх традиційних середовищах існування, вони повинні або піти в глибші води або далі на північ, якщо це можливо, або вимерти».
Раніше журнал Nature опублікував огляд міжнародної групи дослідників, в якому стверджується, що океани можна відновити до колишнього рівня протягом 30 років.