Меню & пошук

На думку вчених, океани можна відновити за 30 років

На думку вчених, океани можна відновити за 30 років

Це коштуватиме мільярди доларів на рік.


Журнал Nature опублікував огляд міжнародної групи дослідників, в якому стверджується, що океани можна відновити до колишнього рівня протягом 30 років, пише The Guardian. Йдеться про морських жителів: від горбатих китів біля берегів Австралії до морських слонів в США та зелених черепах в Японії.

В огляді йдеться про те, що протягом багатьох століть людство шкодило океанам та їхнім мешканцям шляхом неконтрольованого вилову, забруднення водойм і руйнування прибережних районів. Але заходи, які наразі вживаються для збереження видів, виявилися ефективними.

В огляді наголошується, що рибальство в усьому світі поступово стає все більш екологічним, також практично зупинено знищення мангрових лісів і солончаків, які мають здатність швидко вбирати вуглекислий газ і зміцнювати берегову лінію, попереджуючи підвищення рівня моря.

У багатьох куточках планети середовище проживання морських жителів відновлюється. Наприклад, горбаті кити мігрують з Антарктиди в східну Австралію, їхня популяція зросла від декількох сотень в 1968 році до більш ніж 40 000. Кількість морських видр в західній Канаді збільшилася від декількох десятків в 1980 році до кількох тисяч. У Балтійському морі стрімко зростає популяція сірих тюленів і бакланів.

За попередніми підрахунками, на відновлення океанів до їхнього початкового рівня знадобиться близько 30 років. Необхідні заходи, які включають захист великих ділянок океану, стійкий промисел і боротьбу із забрудненням, обійдуться в мільярди доларів на рік, але вигода від них буде в 10 разів більшою.

Вчені підкреслюють, що паралельно доведеться боротися і з наслідками кліматичної кризи, яка впливає на окислення вод, втрату кисню та руйнування коралових рифів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: