Меню & пошук

На думку вчених, океани можна відновити за 30 років

На думку вчених, океани можна відновити за 30 років

Це коштуватиме мільярди доларів на рік.


[ads-pc-2]

Журнал Nature опублікував огляд міжнародної групи дослідників, в якому стверджується, що океани можна відновити до колишнього рівня протягом 30 років, пише The Guardian. Йдеться про морських жителів: від горбатих китів біля берегів Австралії до морських слонів в США та зелених черепах в Японії.

В огляді йдеться про те, що протягом багатьох століть людство шкодило океанам та їхнім мешканцям шляхом неконтрольованого вилову, забруднення водойм і руйнування прибережних районів. Але заходи, які наразі вживаються для збереження видів, виявилися ефективними.

В огляді наголошується, що рибальство в усьому світі поступово стає все більш екологічним, також практично зупинено знищення мангрових лісів і солончаків, які мають здатність швидко вбирати вуглекислий газ і зміцнювати берегову лінію, попереджуючи підвищення рівня моря.

У багатьох куточках планети середовище проживання морських жителів відновлюється. Наприклад, горбаті кити мігрують з Антарктиди в східну Австралію, їхня популяція зросла від декількох сотень в 1968 році до більш ніж 40 000. Кількість морських видр в західній Канаді збільшилася від декількох десятків в 1980 році до кількох тисяч. У Балтійському морі стрімко зростає популяція сірих тюленів і бакланів.

За попередніми підрахунками, на відновлення океанів до їхнього початкового рівня знадобиться близько 30 років. Необхідні заходи, які включають захист великих ділянок океану, стійкий промисел і боротьбу із забрудненням, обійдуться в мільярди доларів на рік, але вигода від них буде в 10 разів більшою.

Вчені підкреслюють, що паралельно доведеться боротися і з наслідками кліматичної кризи, яка впливає на окислення вод, втрату кисню та руйнування коралових рифів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: