Меню & пошук

Adidas і Стелла Маккартні почнуть використовувати екошкіру з волокон грибів

Adidas і Стелла Маккартні почнуть використовувати екошкіру з волокон грибів

Екошкіра Mylo може конкурувати за ціною та характеристиками зі штучною та натуральною шкірою.


[ads-pc-2]

Американський стартап Bolt Threads створює екошкіру з волокон грибів — альтернативу штучній шкірі та натуральній шкірі тваринного походження. Матеріал, який виготовляє компанія, називається Mylo. Він складається з міцелію — розгалуженої мережі ниткоподібних клітин, що лежать в основі всіх грибів. Екошкіра Mylo може конкурувати за ціною та характеристиками зі штучною та натуральною шкірою й більш вуглецево-нейтральна.

Компанії Adidas, Lululemon, Kering і Стелла Маккартні заявили, що будуть співпрацювати з Bolt Threads, інвестуючи у поточні розробки стартапу. Продукція з матеріалу Mylo, від кросівок Adidas до аксесуарів Стелла Маккартні, надійде у продаж у 2021 році, пише The New York Times. 

Засновник і генеральний директор Bolt Threads Ден Відмайер вважає, що таке партнерство — важливий крок до того, щоб біоматеріал став стійкою альтернативою у масовому виробництві. 

«Mylo можна виростити за вісім-десять днів, у порівнянні з вирощуванням великої рогатої худоби, на що може знадобитися від 18 місяців до п’яти років», — сказала Джеймі Бейнбрідж, віцепрезидентка Bolt Threads. 

Крім Mylo, стартап також виробляє штучну нитку з використанням білків та спеціальних дріжджів, схожу на павуковий шовк,  під назвою Microsilk, яку раніше використовували у капсульних колекціях Стелли Маккартні. Однак, Microsilk поки не може конкурувати з такими тканинами, як поліестер, за ціною та характеристиками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: