Що почитати: 28 книжок, які вийшли у березні
Що почитати: 28 книжок, які вийшли у березні
Художня література та нон-фікшн, що варті уваги
[ads-pc-2]
Збираємо книжки, які вийшли друком у березні та вже з’явилися на полицях книгарень.
Художня література
Кадзуо Ішіґуро «Залишок дня»
Видавництво Старого Лева
Улітку 1956 року дворецький Стівенс, який усе життя прослужив у багатому маєтку під назвою Дарлінґтон-Голл, вирушає в автомобільну мандрівку південно-західною Англією. Коротка шестиденна виправа перетворюється на подорож у минуле, що виринає на тлі розкішних англійських пейзажів, у минуле, в якому особисті драми розгортаються разом із драмами світовими. Цей роман, за який Кадзуо Ішіґуро здобув Букерівську премію, − витончена історія про невисловлені почуття і прихований відчай, про жаль, що затьмарює залишок дня, коли з гіркотою розумієш, що все могло скластися інакше.
Галина Вдовиченко «Пів’яблука. Інші пів’яблука»
Видавництво Старого Лева
«Пів’яблука. Інші пів’яблука» − історія жіночої дружби, що дозволить читачеві поглянути на звичні речі по-новому, оповідь про долі чотирьох подруг − різних, але однаково близьких. Одного разу вони знаходять незвичайний сувенір. Те, що спершу здавалося просто цікавою іграшкою, починає у дивовижний спосіб змінювати життя жінок, виконуючи найпотаємніші бажання кожної з них. Знахідка стане початком нових пригод і покаже, чого насправді бажають подруги.
Марічка Крижанівська «Тіні»
Видавництво Старого Лева
Книжку називають першим в історії гуцульським детективним романом. Гуцульський − не за поверховим зовнішнім антуражем і не за випадковою пов’язаністю з цією відомою карпатською територією. Ідеться про детектив, занурений у прадавні вірування гуцулів, коли ще люди та духи разом творили гармонію Всесвіту, відтак із документальною точністю перепущений через процес зйомок легендарних «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова і доведений до наших часів, коли й відбувається несподівана розв’язка. Хто головний лиходій, хто головна жертва, а хто мимовільний нишпорка, хто і в який спосіб доклався до відновлення світового ладу − щоб усе це остаточно з’ясувати, треба добратися до останніх сторінок «Тіней».
Ерік Рікстед «Дівчата, які нічого не скажуть»
#книголав
Історія, що лоскоче нерви та піднімає рівень адреналіну до максимума від американського автора Еріка Рікстед виходить українською. Наймоторошніші злочини та найжорстокіші вбивці ховаються у найспокійніших містечках. Так сталося і в Канаані − маленькому містечку у штаті Вермонт. Юна Менді зникає посеред ночі та змушує відставного детектива Френка Рата повернутися до справ заради пошуку істини. На цьому шляху його чекають не лише зустріч з найбільшим людським злом, але й із власними демонами минулого.
Мирослав Лаюк «Троянда»
Видавництво Старого Лева
Поетична книжка Мирослава Лаюка − це занурення всередину слів і змістів, спрощення й ускладнення одночасно. Поет відшуковує в собі і старих сенсах нові сили, а ілюстраторка Альона Соломадіна увиразнює це графікою і шрифтами, які ще й у візуальний спосіб занурюють читача в образ слова.
Грем Сімсіон, Енн Буйст «Два кроки назустріч»
Vivat
Розгублена й пригнічена, після смерті чоловіка Зої вирушає з Лос-Анджелеса до містечка Клюні у Франції, до своєї університетської подруги, і потрапляє на Каміно-де-Сантьяґо − Дорогу святого Якова, популярний паломницький маршрут. У Мартіна є чіткий план і меркантильний інтерес на Каміно, до того ж він має купу нерозв’язаних проблем. «Дорога змінить вас», − сказав один досвідчений паломник. Ці двоє зустрінуться на ній і пройдуть свої різні шляхи, щоб зрештою все зрозуміти й знову навчитися любити.
Террі Пратчетт «Чаротворці»
Видавництво Старого Лева
Це третій роман підциклу «Ринсвінд» із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Жив собі якось восьмий син восьмого сина і був він, як повелося на Дискосвіті, чарівником. Дивним чином у нього теж народилося восьмеро синів, і наймолодшому, Койнові − чарівникові в квадраті − судилося стати джерелом магії, чаротворцем. Завдяки цьому юному хлопцеві стара магія Дискосвіту, що вже потрохи вивітрювалася, тепер відродилася і набула небаченої сили. Утім, нездорові чаротворчі амбіції та диктатура магії можуть бути небезпечними та навіть руйнівними й загрожувати цілісності світобудови. Рятувати світ та протистояти супермогутньому чаротворцеві Койну береться чарівник-невдаха Ринсвінд разом із вправною геройкою Коніною і сповненим ентузіазму героєм-початківцем Найджелом.
Іван Байдак «Чоловік з моїм іменем»
Vivat
Родвелл Вільямс, інтроверт і книголюб, у букіністичній крамниці натрапляє на таємничі рукописи. І його життя переплітається із цією знахідкою. Він ітиме шляхами таємничого автора й водночас розгадуватиме загадки свого минулого. Достоту він знає одне: ми всі змінюємося та з часом стаємо настільки іншими, що, якби зустрілися із собою колишніми, то навряд порозумілися б чи заговорили. «Чоловік з моїм іменем» захоплює можливістю ввійти у світ самопізнання, світ, де перетинаються минуле і майбутнє, а найкраща подорож починається, щойно дістаєш шанс повернутися на початок шляху.
Ендрю Мейн «Хованки з хижаком»
#книголав
У центрі сюжету − біолог та університетський викладач Тео. Звичайна подорож до Монтани перетворюється на безпосередню участь у розслідуванні жорстокого вбивства його колишньої студентки. І хоча всі навколо − від місцевих жителів до представників поліції − впевнені, що за звірством стоїть ніхто інший, як ведмідь-ґризлі, Тео розуміє, що тут є щось інше. І це щось − те саме зло, скоїти яке може тільки людина. Головному герою доводиться залучити всі свої наукові здібності. Не тільки, щоб розгадати загадку, але й щоб самому не стати жертвою.
Тана Френч «Зруйнована гавань»
Vivat
У невеличкому містечку неподалік Дубліна скоєно напад на сім’ю Спейнів − біля моря, у напівзбудованому, напівзаселеному житловому масиві. Розслідувати злочин випадає двом детективам: Майклу Кеннеді, одному з найкращих у відділку вбивств, і новачку Річі Куррану. Відомо, що це розслідування має найвищий пріоритет. Справа на перший погляд проста: чоловік убив своїх дітей і намагався вбити дружину, а потім наклав на себе руки. Проте деталі − відсутність слідів злому, дірки у стінах, безліч відеокамер та мобільних пристроїв, ніби родина когось чекала, − вказують на інше.
Крістін Гармел «Солодкі чари забуття»
Vivat
Гоуп, розлучена молода жінка, власниця кондитерської, яку заснувала її бабуся Роз, мешкає неподалік від Бостона разом із дочкою. Але через фінансові й особисті проблеми Гоуп почувається нещасною і самотньою. Якось бабуся просить онуку довідатися, що сталося з їхньою сім’єю, про яку вона ніколи до того не згадувала. Виконуючи її прохання, дівчина дізнається про драматичну долю бабусі, яка мусила втекти з Франції від жахіть війни й голокосту. І відтоді життя Гоуп несподівано змінюється.
Нон-фікшн
Кріс Восс і Тал Рез «Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів»
Наш формат
Життя − це серія постійних переговорів. Ми домовляємося про ціну на вживане авто, про заробітну платню чи те, хто виконуватиме хатні справи в нашій сім’ї. Фактично це єдиний прийнятний спосіб добитися чогось від іншої людини. Кріс Восс понад 20 років працював переговорником ФБР зі звільнення заручників та вів надскладні перемовини з немислимо високими ставками. Після завершення кар’єри він зрозумів, що прийоми, які напрацювали він і колеги, можуть так само ефективно застосовуватися в будь-якій сфері та будь-яких стосунках. Чому емоції, а не логіка є основою результативних переговорів? Коли можна тиснути на співрозмовника, а коли − проявити виваженість? Які запитання ставити, щоб виграти час? У книжці пропонується набір методик, що навчать бути сильним переговорником, відстоювати власну позицію і будувати позитивні стосунки з людьми.
Крістен Улмер «Не бійтесь боятися»
#книголав
Посібник від найкращої екстремальної лижниці світу Крістен Улмер здатен перевернути ваше уявлення про найменш досліджену людську емоцію. Всього за кількасот сторінок ви потоваришуєте зі своїми страхами і навчитеся використовувати їх на благо. Страх – глибоко недооцінена емоція. Нас вчать ігнорувати його, не звертати увагу та навіть взагалі позбуватися. Книга «Не бійтеся боятися» повністю підтверджує свою назву − вчить не лише приймати свої страхи, а й правильно на них реагувати, визначати їхню причину та викорінювати її зі свого життя. Адже наш справжній ворог − не страх, а те, що його викликає.
Ганс Рослінг «Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо»
Наш формат
Ми схильні драматизувати життя навколо нас. Яка частка людей у світі живе в злиднях? Скільки сучасних дітей вакциновано? Скільки років навчаються дівчата з бідних країн? Інформація про ці факти постійно циркулює навколо нас, але навіть високоосвічені люди відповідають на них неправильно. Викладачі університетів, журналісти, експерти, директори мультинаціональних компаній, нобелівські лауреати часто показують слабкі результати. Навіть шимпанзе, які обирали б відповіді випадково, справляються краще. Ба більше, помилки тяжіють до одного напрямку − світ страшніший, жорстокіший і безнадійніший, ніж є насправді. Очевидно, причина не в поінформованості чи інтелекті. Усе це − ірраціональне мислення й драматичні інстинкти, що примушують людей згущувати фарби. У книжці автори показують помилки нашого сприйняття, дають інструменти, щоб розпізнати невиправдані узагальнення, заспокоїти ірраціональні страхи та сприймати життя на підставі фактів.
Дін Бернетт «Наш дивакуватий мозок»
Vivat
Чому ми вступаємо в полеміку з людьми, які знають менше за нас? Чому можемо, зустрівшись зі знайомою людиною, не згадати її імені? Чи правда, що стрес може суттєво підвищити нашу продуктивність? Дивні реакції та нелогічність поведінки, вибіркова пам’ять, фальшиві спогади − причини цього треба шукати в нашому мозку. Відомий невролог досліджує людський мозок і робить цікаві висновки про його вплив на нашу поведінку: якими є причини наших страхів та який зв’язок існує між забобонами й теоріями змов, у чому причини комплексів та фобій, чому людям подобається бути нажаханими й коли мозок дає збій. Цікаво написана ґрунтовна книжка − для всіх, хто замислювався, чому мозок іноді, здається, саботує їхнє життя.
Деніел Ґоулман та Річард Девідсон «Нове «Я». Вплив медитації на свідомість, тіло й мозок»
Наш формат
Медитація дає нам не лише приємне відчуття спокою, а й допомагає сформувати нові риси, які залишаються з нами надовго. Однак вона оповита міфами, поверховими знаннями й упередженнями. Науковий журналіст Деніел Ґоулман і нейронауковець Річард Девідсон багато років вивчали медитацію через призму науки, аналізуючи, який вплив може мати медитація не лише на психологічний стан, а й на фізіологію. Автори показують, як тривала практика впливає на нашу свідомість і функції мозку, аналізуючи коли медитація працює, а коли − ні, і чи допоможе цей метод абсолютно всім.
Білл Олет «24 кроки до успішного стартапу. Дисципліноване підприємництво»
#книголав
Книжка Білла Олета доводить, що підприємництву можна навчитися. Щоб стати наступним Річардом Бренсоном чи Біллом Ґейтсом, не треба мати якийсь особливий ген. Секрет у тому, щоб створювати унікальний та інноваційний продукт. Ним можуть бути як фізичні товари, так і послуги. «За відсутності продукту всі інші чинники, які впливають на успіх, ‒ ніщо». Книжка Олета навчить, як систематично покращувати свої шанси на створення такого продукту. Стосовно 24 кроків, то до них входять: сегментація ринку, визначення ядра бізнесу, розробка бізнес-моделі, визначення принципу ціноутворення тощо. Також автор пояснює, як розрізнити інноваційне та середнє підприємництво, розвинути власні ідеї, проаналізувати спектр потенційних споживачів.
Ґільєм Балаґе «Мессі»
Видавництво Старого Лева
Сьогодні Мессі − володар «Золотого м’яча» і «Золотого бутса», «новий» Марадона, один із найрезультативніших гравців ФК «Барселона» та найкращий гравець сучасності. А починав він як сором’язливий, проте амбіційний хлопець з дефіцитом гормону росту та слабкими фізичними даними. Вже у юному віці він творив щось неймовірне на футбольному полі та обходив гравців, старших за нього. А ще «Блоха», як прозвали Мессі, понад усе мріяв грати у професійний футбол. Ґільєм Балаґе, зібравши коментарі впливових людей зі світу футболу, привідкриває завісу, яким насправді був у житті та футболі Ліонель Мессі, вихідець з бідних кварталів аргентинського містечка Розаріо, якого охрестили генієм футболу.
Ґільєм Балаґе «Роналду»
Видавництво Старого Лева
Король футболу, кумир дітлахів і дорослих, нападник італійського «Ювентуса»та капітан збірної Португалії. Кріштіану Роналду є одним із найвидатніших футболістів світу. Як Роналду вдалося здійснити мрію мільйонів? Як він розвивав свій талант і став тим, ким є сьогодні? Зірковий шлях гравця й особистості описує спортивний журналіст та футбольний експерт Ґільєм Балаґе.
Насім Талеб «Прокрустове ложе. Філософські та життєві афоризми»
Наш формат
Ми схильні заганяти себе в рамки. Підлаштовуватися під знайомі думки, ніколи не перечити собі. Самі того не помічаючи, ми втискаємо будь-яку неочікувану інформацію в прокрустове ложе зрозумілих категорій. У цій книжці, написаній у формі афоризмів, Насім Талеб провокує нас відкинути межі. Кожен афоризм − це закінчена одиниця, що примушує поглянути на буденні думки під іншим кутом. Книжка для всіх, хто хоче розширити горизонти власного сприйняття, поглянути на життя під новим кутом, цікавиться філософією.
Бернард Рот «Візьміть за звичку досягати мети»
Vivat
Талант і гарні ідеї − це лише одна частина рівняння. Наступний крок − це дія, яка допоможе досягти успіху. Бернард Рот доводить, що певні ідеї та дії допоможуть подолати внутрішні бар’єри, які ми зводимо самі, та здобути бажаний результат. Розкрийте свій потенціал за допомогою порад автора, який навчить вас: відкривати себе для нових знань і досягнень; перетворювати власні ідеї на успішні проекти; долати нерішучість і ухвалювати правильні рішення.
Андре Агассі «Відкритий. Автобіографія»
Наш формат
Андре Агассі був і залишається однією з найяскравіших зірок великого тенісу. За свою кар’єру він виграв 60 турнірів, став першою ракеткою світу та олімпійським чемпіоном. Проте головним його ворогом був не суперник на корті, а він сам. Чемпіон світу, що ненавидів теніс. Ніхто не запитував його, чи хоче він бути спортсменом. Батько практично заштовхав його на корт, примушуючи змалечку відточувати удари. Він почувався нещасним і водночас турнір за турніром ішов до титулу абсолютного чемпіона.
Вішен Лак’яні «Код винятковості. Живи за власними правилами»
Наш формат
На старті життя ми сильні. Ми швидко вчимося, змінюємося і не боїмося сміливих вчинків. Але для більшості із часом усе змінюється. Ми приймаємо правила, знаходимо зону комфорту і починаємо жити звичайним життям. Та що як життя не має бути безпечним і розсудливим? Що як багато правил цього світу насправді безглузді й обмежують наш потенціал? Автор цієї книжки поспілкувався із величезною кількістю неординарних людей: від Ілона Маска до Річарда Бренсона, та дійшов висновку, що всі володіють спільною рисою − ставлять під сумнів установлені правила гри. Автор пропонує інструменти, котрі допоможуть тверезо поглянути на світ, правильно визначати цілі та навчать робити власне життя винятковим.
Бенджамін Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі»
Наш формат
Щодня ми намагаємося боротися з поганими звичками: менше залипати у смартфони, відмовитися від пізніх походів до холодильника, кинути курити. Ми обіцяємо собі «з наступного тижня» більше рухатися, здоровіше харчуватися чи раніше лягати спати. А коли все це не вдається − звинувачуємо себе, списуючи на слабку силу волі. Автор цієї книжки переконує: припиніть силувати себе і спробуйте змінити коло спілкування. Коли ми активно впливаємо на умови навколо нас, наприклад, оточуємо себе новими людьми, іншими стають і наші емоції, думки та цінності.
Волтер Айзексон «Бенджамін Франклін»
Наш формат
Бенджамін Франклін − один з «отців-засновників» США. А також видавець, винахідник, поштмейстер, політик, меценат. Як інженер він створив першу бездимну грубу, громовідвід і біфокальні окуляри, як дипломат − зміг поєднати ідеалізм із політикою балансу сил, як державний діяч − запропонував створити федеральну модель національного уряду. Попри бажання вибудувати ідеальний імідж, він не соромився свого походження й усе життя продовжував підписуватися «Б. Франклін, друкар». Книжка для всіх, хто цікавиться історією, політологією, біографіями відомих постатей.
Рон Лібер «Як говорити з дітьми про гроші»
Наш формат
Фінансова грамотність − вкрай необхідна навичка в житті не тільки дорослої людини, а й підлітка. За допомогою цих розмов можна прищепити дитині цінності, які вийдуть далеко за межі матеріальних стосунків, − щедрість, дбайливість, допитливість, терпіння й ощадливість. У якому віці говорити про гроші? Як визначити й пояснити, що таке «забагато» або «достатньо»? Книжка для всіх, хто цікавиться дитячою психологією та вихованням, для батьків, викладачів та психологів. Автор цієї книжки показує, як розмовляти про кишенькові гроші, підробіток, подарунки, покупки телефонів, планшетів чи іграшок, а також про уміння заощаджувати, ділитися й витрачати.
Франсіско Хав’єр Соберон Майнеро, Моніка Берґна «Однакові чи різні? Геноміка»
Видавництво Старого Лева
Книжка розповідає про ДНК, геном та гени − одні з найзагадковіших феноменів сучасної науки. Людина складається з мільярдів клітин і в кожній − є ядро із утвореним ДНК геномом, що є молекулою життя з інструкціями для кожного індивіда.
Чи знаєш ти, що всі ми, живі істоти, маємо спільну клітинну мову? Це означає, що ми − люди й рослини − мали колись спільного предка. Ми маємо спільну частину нашої ДНК з нашими сусідами, зокрема мавпами й навіть мухами. Але що робить нас такими різними?
«Військово-морська міць та її межі» Максим Паламарчук
Наш формат
Протягом століть на морі точилося протистояння. Нідерланди, Британія, США, Японія та інші держави боролися за титул володарів морів та океанів. Той, хто його здобував, не лише перетворював контроль над морем на капітал, але й отримував серйозні важелі впливу на світову політику. Книга для всіх, кого цікавить воєнна історія, військова справа, історія флоту, політологія. У ній фахівець з безпекових досліджень Максим Паламарчук пояснює, як броненосці, дредноути, авіаносці ставали інструментами впливу на світовій арені, а також аналізує, як найпотужніші держави вплітають свою морську міць у ширший контекст політичної стратегії.