Меню & пошук

10 тез з лекції гарвардського професора Бена Тігелаара про лідерство

10 тез з лекції гарвардського професора Бена Тігелаара про лідерство

[ads-pc-2]

Inspired разом з CAP School пропонує підбірку цитат з лекції Бена Тігелаара про те, як бути справжнім лідером в компанії та впроваджувати інновації.


Бен Тігелаар  – один з найвідоміших голландських викладач з успішного управління. Він автор бестселерів, міжнародний спікер та дослідник поведінки, який провів останні 30 років, вивчаючи все, що потрібно знати про лідерство. Він приїздив у Київ з лекцією, щоб допомогти перетворити свої мрії в дії – позитивно та ефективно.  

1.

Запам’ятайте, люди не залишають роботу, вони залишають своїх босів. За даними досліджень, 50% американских працівників звільнялись через поганих керівників.


2.

Важливо підтримувати своїх працівників. І не менш важливо, щоб вони про це знали. Не робіть це секретно та мовчки. Ви маєте про це казати. Якщо ви їх підтримуєте, але вони про це не знають – результату не буде.


3.

Зміни не відбуваються миттєво. Все трапляється крок за кроком, тому не засмучуйтесь, коли все йде не так, як ви замислили. Порівняйте Facebook 5 років тому та зараз. Все чого компанія досягла за цей час стало можливим лише поступовими зусиллями.

 


4.

Наполегливість наче кава. Одна чашка допоможе сконцентруватися, а 5 – зроблять вас надто нервовим. Будьте обережні з цим.


5.

Дуже важливо бути критичним до себе і своєї роботи. Нам здається, що варто лиш вигадати ідею та все одразу запрацює, але як підприємці ми повинні мати холодний розум у цій справі. Важлива порада: якщо щось надто гарне, щоб бути правдою – скоріш за все так і є.


6.

Мало хто полюбляє корпоративну культуру. Та й змінювати її часом вкрай складно. Але якщо ви все ж хочете спробувати – почніть з малого. Наприклад, якщо ми думаємо  про зміни культури у лікарнях, то кажемо: «Ми маємо бути більш турботливими та привітними до пацієнтів». Ми знаємо, що так і має бути, але не робимо. Почніть з малого – приходьте кожного дня і бажайте всім «Доброго ранку!» і «Гарного дня!». Мине 5 років і ви побачите, як все змінилось.


7.

Зміни – це завжди про навчання. У вас має бути мета, досягнувши якої навчитеся чомусь новому.  Щоб справді впровадити зміни – трансформуйте процес навчання в рутину і навчіться її робити. Спитайте себе, які навчальні цілі я поставлю собі на наступні декілька місяців?


8.

Коли ставите цілі – будьте готові до помилок. Адже ви цього ніколи раніше не робили. Найважливіше – йти далі, незважаючи на помилки. Що ще важливіше – фідбек від людей. Будьте відкриті до нього, адже це дасть можливість навчатись. Ви досягнете своєї мети тільки якщо будете сприймати свої помилки та навчатись з них.


9.

У будь-яких змінах залиште місце для розваг. Наприклад, хто з цих людей не залишить заняття спортом: той, хто знає, що спорт корисний, чи той, кому це просто подобається? Звісно, що той, хто шаленіє від спорту. Так і в корпоративних змінах. Якщо вам вдасться зробити їх веселими та цікавими – люди будуть більш сприйнятливі до них.


10.

Пам’ятайте, наклеїти комусь на лоба мотиваційний стікер не допоможе. Більше мотивацій, більше зусиль, більше результату.

 


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: