Меню & пошук

Вперше суд дозволив розкрити корпус «Титаніка» і дістати телеграф Marconi

Вперше суд дозволив розкрити корпус «Титаніка» і дістати телеграф Marconi

Експедиція розпочнеться влітку 2020 року.


[ads-pc-2]

Федеральний суд Вірджинії, США, дозволив розкрити корпус корабля «Титанік» та дістати з нього артефакти, повідомляє The Washington Post. Вперше за 108 років, що минули після того, як «Титанік» затонув в океані, дослідники збираються розкрити корпус корабля.

Головна мета — дістати з корабля бездротову систему Marconi, з якої був відправлений сигнал допомоги SOS. Джек Філліпс, який передавав повідомлення телеграфом «Титаніка», помер після відмови покинути свій затоплений пост.

Федеральний суддя назвав майбутню експедицію «унікальною можливістю відновити артефакт, який зробить свій внесок в спадщину, залишену після втрати «Титаніка».

Компанія RMS Titanic Inc. повинна отримати ухвалений судом план фінансування. Цього літа планується почати експедицію. Дослідники будуть використовувати підводних роботів, щоб дістати Marconi. RMS Titanic Inc. належать права володіння уламками затонулого «Титаніка» й підйому артефактів. Компанія 30 років піднімала на поверхню уламки й артефакти з лайнера, але всередині судна їй працювати не дозволяли.

У своїй заяві RMST  сказали, що, можливо, зможуть відновити апарат до працездатного стану і тоді «Радіо Титаніка — голос Титаніка — знову можна почути, зараз і назавжди».

Проти проєкту виступало Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), представники якого в суді стверджували, що «Титанік» слід поважати як місце, де сталася трагедія.  

«Титанік завжди був винятковим прикладом пристрасних і рішучих думок», — сказав морський археолог Джеймс Дельгадо, який допоміг скласти карту корабля в експедиції 2010 року. «Для когось — це меморіал, для когось — це історичне місце, у когось, там загинув член сім’ї. Для інших — це ідеальний туристичний напрямок, а для інших — ділова можливість. Знайти рівновагу дуже складно».

Бреттон Ханчак, президент RMS Titanic Inc., сказав, що «Титанік» руйнується так швидко, що дорогоцінні предмети всередині затонулого судна повинні бути «врятовані» для майбутніх поколінь, перш ніж вони будуть втрачені назавжди. 

Британський пасажирський лайнер «Титанік» (найбільший пасажирський корабель на момент свого спуску на воду) затонув під час першого плавання в квітні 1912 року після зіткнення з айсбергом в Атлантичному океані. У результаті катастрофи загинули понад 1500 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: