Меню & пошук

З затонулого «Титаніка» хочуть дістати нові артефакти

З затонулого «Титаніка» хочуть дістати нові артефакти

Проти цього можуть виступити родичі жертв катастрофи.


[ads-pc-2]

Приватна американська компанія RMS Titanic Inc. оприлюднила плани розібрати корпус затонулого лайнера «Титанік», щоб отримувати цінні артефакти, включно з бездротовою системою Marconi, з якої був відправлений сигнал допомоги SOS. Про це повідомляє видання The Telegraph. 

Компанії належать права володіння уламками затонулого «Титаніка» й підйому артефактів. RMS Titanic Inc. 30 років піднімала на поверхню уламки й артефакти з лайнера, але всередині судна їй працювати не дозволяли. 

Бреттон Ханчак, президент RMS Titanic Inc., сказав, що «Титанік» руйнується так швидко, що дорогоцінні предмети всередині затонулого судна повинні бути «врятовані» для майбутніх поколінь, перш ніж вони будуть втрачені назавжди.

«Звичайно, ми визнаємо й поважаємо трагедію події. Але сувора правда в тому, що нам потрібно ділитися тим, що ми бачимо, з рештою світу. Бездротовий зв’язок Marconi може багато розповісти нам про останні моменти «Титаніка» й героїв, які загинули в ту ніч. Корабель псується, і, якщо ми не вживемо заходів зараз, не встигнемо», — сказав він The Telegraph. 

Нещодавно Великобританія й США підписали договір про право видавати або відмовляти у видачі ліцензій, що дозволяють відвідувати або вивозити артефакти з «Титаніка». Компанія RMS Titanic Inc. уже подала клопотання про свій намір до федерального суду штату Вірджинія. Проти планів компанії можуть виступити родичі жертв катастрофи.

Якщо місія RMS Titanic Inc. буде успішною, бездротова система Marconi буде виставлена на огляд у казино Luxor у Лас-Вегасі, перш ніж відправитися у світовий тур — повідомляє The New York Post.

Британський пасажирський лайнер «Титанік» (найбільший пасажирський корабель на момент свого спуску на воду) затонув під час першого плавання в квітні 1912 року після зіткнення з айсбергом в Атлантичному океані. У результаті катастрофи загинули понад 1500 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: