Меню & пошук

Україна поліпшила позицію в рейтингу демократії

Україна поліпшила позицію в рейтингу демократії

Однак, залишилась у категорії країн з гібридною демократією.


[ads-pc-2]

Журнал The Economist опублікував індекс країн світу за рівнем демократії. Україна в ньому піднялася на 6 позицій: з 84 місця у 2018 до 78 місця. Усього вдалося набрати 5,9 бала з 10 можливих.

Середній глобальний показник впав з 5,48 у 2018 році до 5,44. Це найнижчий показник відтоді, як індекс був уперше випущений у 2006 році. Видання також відмітило, що 2019 був роком протестів у розвинених країнах і країнах, що розвиваються. 

Під час оцінювання країн враховують п’ять показників: виборчий процес і плюралізм, роботу уряду, участь громадян у політичному житті, а також політичну культуру й громадянські свободи. Зважаючи на оцінку, виставлену виданням, кожна країна класифікується за одним із чотирьох типів демократії: повноцінна демократія (8–10 балів), неповна демократія (6–7,9), гібридний режим (4–5,9) й авторитаризм (менше ніж 4 бали). Україна залишилась у категорії країн з гібридною демократією. 

Очолила рейтинг Норвегія. За нею йдуть Ісландія, Швеція, Нова Зеландія, Фінляндія, Ірландія, Данія, Канада й Австралія. Унизу списку залишилася Північна Корея.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: