Меню & пошук

Австрійське село, яке стало прототипом для «Крижаного серця», просить туристів не приїжджати

Австрійське село, яке стало прототипом для «Крижаного серця», просить туристів не приїжджати

Щодня його відвідує 10 тисяч туристів.


[ads-pc-2]

Австрійське село Гальштат, яке нібито надихнуло мультиплікаторів на створення королівства Ерендел у популярному диснеївському мультфільмі «Крижане серце», просить туристів не приїжджати – повідомляє видання Independent. 

У Гальштаті, який знаходиться поблизу Зальцбурга, проживає всього 780 жителів, але кількість відвідувачів зросла зі 100 в день у 2009 році до 10000 у 2019 році. Це в шість разів більше туристів на душу населення, ніж у Венеції.

Збільшення кількості туристів відбувалося поетапно. Спочатку у 2006 році село фігурувало в південнокорейській програмі «Spring Watch». Після цього у 2011 році китайський діловий магнат побудував точну копію Гальштата в південній провінції Гуандун вартістю близько $ 916 млн. А в останні роки зв’язок села й королівства Ерендела привертає ще більший інтерес туристів.

Мер Гальштата Олександр Шойц заявив, що хотів би скоротити число туристів на третину. «Гальштат — це важлива частина історії культури, а не музей. Ми хочемо скоротити цифри як мінімум на третину, але в нас немає можливості їх зупинити», — сказав він The Times. Мер також повідомив, що був розроблений план скорочення кількості туристичних автобусів на третину. 

Село отримало статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1997 році, частково завдяки своїй 7000-літній соляній шахті, найстарішій у світі. Гальштат розташований у мальовничому місці поруч з озером біля підніжжя гір Зальцкаммергут з будинками 16-ого століття й лютеранською церквою, де в мультфільмі «Крижане серце» розташований замок королеви Ельзи.

«Це катастрофа», — сказала Washington Post Верена Лобіссер, яка володіє місцевим готелем. «Багато відвідувачів серйозно думають, що це тематичний парк».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: