Меню & пошук

10 найцікавіших місць у Києві за версією Lonely Planet

10 найцікавіших місць у Києві за версією Lonely Planet

[ads-pc-2]

Lonely Planet – це популярний у світі сайт про подорожі, який також відомий завдяки своїм путівникам для десятків країн. На сайті можна знайти детальну інформацію про популярні туристичні місця, їх огляди від користувачів та рецензії на різноманітні заклади.

У розділі Україна також присутні відомості про цікаві туристичні місця. 10 таких для Києва за версією Lonely Planet – в сьогоднішньому матеріалі Inspired.

10. Успенський собор

Перебуваючи у Києві, не можливо не побачити сім золотих куполів Успенського собору, який було відновлено з оригіналу у 2000 році. Храм був підірваний радянськими військами, які відступали з Києва восени 1941 року. Оригінальний собор було збудовано в ХІ столітті на кошти Святослава II Ярославича, і з тих пір він є невід’ємною частиною панорами столиці.

9. Поділ

Поділ, Київ

Відбудований після пожежі в 1811 році та вцілілий після Другої світової війни, Поділ залишається затишним місцем у центрі Києва, зі своєрідною архітектурою початку ХХ століття на противагу “сталінському” Хрещатику.

8. Руїни Десятинної церкви

Руїни Десятинної церкви

Місце, на якому колись стояла Десятинна церква, тепер є предметом суперечок між київським та московським патріархатом. Перша кам’яна церква Київської Русі була побудована у 989-996 роках на десяту частину доходів князя Володимира. Храм було зруйновано під час захоплення Києва ханом Батиєм. У ХІХ ст. він зазнав невдалої перебудови, а в 1930-х роках церкву знищили більшовики. З того часу на місці святині стоять руїни.

7. Музей мікромініатюр

Цей незвичний музей розташовано на території Києво-Печерської лаври. Всі роботи, що виставлені там – руки одного майстра, Миколи Сядристого. Він зумів помістити мініатюрну копію піраміди у вушко голки, троянду всередині людської волосини, а також виготовити найменшу в світі книгу, процитувавши там Шевченка.

6. Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Одна з найбільш вражаючих колекцій мистецтва в Україні розташована у київському музеї імені Богдана та Варвари Ханенків. Подружжя Ханенків зібрало безцінну за своїм значенням колекцію живопису. Не зважаючи на численні втрати, яких зазнав музей у радянську добу – прихований розпродаж творів, їх евакуація в Росію під час війни та пограбування німцями – чимало картин та речей вдалося зберегти. У січні 2011 року музей отримав статус національного.

5. Бабин Яр

Бабин Яр

Незрозуміло чому, але Lonely Planet поставив Бабин Яр на 5 місце серед київських місць. Тут під час Другої світової війни німцями були розстріляні десятки тисяч євреїв, циганів, українців. В пам’ять про цю трагедію в Бабиному Яру та поблизу нього встановлено 25 пам’ятників.

4. Музей Великої Вітчизняної війни

Цей монумент можна не любити, але його неможливо не бачити – особливо в тому разі, якщо ви їдете до центру Києва з лівого берегу Дніпра. Статуя Батьківщини-матері є лише частиною Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. До музейного комплексу відносять багато складових: площу перед монументом, скульптурні композиції, виставка техніки, та, власне, сам музей.

3. Майдан Незалежності

Серце Києва, без якого не обходиться жодна значна подія – чи то концерт світової зірки, чи зустріч старих друзів, чи навіть революція. Нове обличчя головна площа країни отримала після реконструкції в 2001 році, коли під землею було облаштовано торговий центр, а на поверхні споруджено монумент Незалежності.

2. Пирогово

Пирогово

Один з найбільших в країні музеїв “просто неба”, який в натуральних пропорціях відтворює той спосіб життя, який був характерним для українців. Окрім сільських хат, звезених з усіх куточків України, та колекції одягу і предметів побуту, Пирогово – місце для проведення різноманітних ярмарків та святкувань.

1. Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська лавра – це не лише знаменита дзвіниця, яку видно на десятки кілометрів навколо, а й 28 гектарів монастирсько-музейних комплексів, розташованих на схилах Дніпра. Лавра стала місцем як релігійного паломництва, так і однією з туристичних візитівок Києва, і є невід’ємною частиною міського скайлайну.

А які місця Києва ви б додали/забрали з цього рейтингу Lonely Planet?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: