Меню & пошук

«Ловця у житі» Селінджера вперше офіційно оцифрують

«Ловця у житі» Селінджера вперше офіційно оцифрують

Раніше автор був проти публікацій в інтернеті


[ads-pc-2]

Всесвітньо відомий роман Джерома Селінджера «Ловець у житі» вперше в історії офіційно видадуть в електронному вигляді. Крім «Ловця» онлайн-версію отримають ще три твори: «Френні і Зуї», «Дев’ять оповідань» та «Вище крокви, теслярі», пише The Verge.

Випуском книг в електронному форматі займеться компанія Little, Brown and Company. Такий крок стане частиною масштабної виставки Нью-Йоркської публічної бібліотеки, яка стартує восени цього року. На ній крім самих книг буде представлено добірку авторських листів, фотографій та інших предметів творчості Селінджера.

Селінджер став відомим після виходу «Ловця в житі» 1951 року. Однак припинив публікуватися 1965-го, хоча й продовжував писати до своєї смерті у 2010 році. Тож залишив після себе величезний архів неопублікованих робіт.

Твори були захищені авторською таємницею. За її дотриманням слідкував син, Метт Селінджер, який успадкував архів свого батька. На початку цього року родина заявила: невидані твори вже незабаром побачать світ.

Селінджер-старший зневірився в інтернеті та критикував Facebook. Через це не довіряв цифровим виданням. Крім того, згідно із заповітом батька, Метт Селінджер не мав права оцифровувати книги – тільки набирати кожне слово власноруч. Тому електронні версії з’явилися тільки через 9 років після смерті письменника.

Хоча книги будуть опубліковані в цифровому вигляді цього тижня, до них не додаватиметься аудіоваріант. Селінджер не захотів, аби книги інтерпретувалися на будь-якому іншому носієві, крім паперу або електронного вигляду, призначеного для читання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: