Меню & пошук

На кометі Чурюмова-Герасименко знайшли кисень

На кометі Чурюмова-Герасименко знайшли кисень

[ads-pc-2]

15114103644_51802cdb40_o

Космічний апарат “Розетта” виявив в хмарі газу, яка огортає комету Чурюмова-Герасименко, несподівано велику кількість молекул кисню. Результати сенсаційного дослідження були опубліковані в журналі Nature.

Вчені прийшли до висновку, що молекули кисню, що містяться в хмарі, старіші Сонячної системи, що спростовує значну частину теорій формування планет.

Кисень легко утворює з’єднання з іншими елементами, наприклад з воднем, і якщо, як припускає загальноприйнята теорія, формування Сонячної системи супроводжувалося виділенням великої кількості тепла, то молекули O2 в такому вигляді зберегтися не могли. Те, що в навколокометних хмарах газу вдавалося виявити воду, але не кисень, начебто підтверджувало цю теорію.

Дослідники з’ясували, що кисень є четвертим за розповсюдженням газом навколо комети після парів води, моноксиду вуглецю і діоксиду вуглецю.
Катрін Альтвегг з Бернського університету, яка бере участь у проекті, сказала, що спочатку вчені вирішили, що в дані закралася якась помилка.

“Коли ми це бачили, ми засумнівалися, бо не очікуєш знайти щось подібне на кометі. Головне питання – як він (кисень) туди потрапив”, – сказала вона. “Якщо кисень присутній при формуванні комети, чому він зберігся настільки довго?” – задається питанням Андре Білер з Мічиганського університету.

“Згідно з наявними науковими моделями, він не міг існувати настільки довгий час. Це розкриває механізм зародження Сонячної системи. Воно повинно бути спокійним для утворення крижаних крупинок. Вони як і раніше знаходяться в початковому стані. Тепер у нас є свідчення того, що більша частина комети пережила створення Сонячної системи”, – додав він.

Раніше вченим вдалося виявити на кометі Чурюмова-Герасименко етанол і найпростіші вуглеводні. Крім того, в речовині комети знайшли молекули метілізоціаната, ацетону, пропаналю і ацетаміду.

Читайте також: 10 фактів, які ви повинні знати про місію «Розетта»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: