Меню & пошук

Німецька дизайнерка створила екологічні кросівки з собачої шерсті та грибного міцелію

Німецька дизайнерка створила екологічні кросівки з собачої шерсті та грибного міцелію

Також для створення кросівок використали натуральний каучук.


[ads-pc-2]

Дизайнерка з Німеччини Емілі Бурфайнд розробила екологічні та біорозкладні кросівки. Верх взуття складається з собачої шерсті, а підошва — з грибного міцелію, пише Dezeen. Модель назвали Sneature. Пара таких кросівок важить всього 201 грам. Крім шерсті та міцелію для їхнього виготовлення використали натуральний каучук.

«Зазвичай кросівки складаються з безлічі різних синтетичних матеріалів, і їх неможливо переробити. Я хотіла створити пару з якомога меншої кількості різних компонентів, які могли б біологічно розкладатися», — розповіла Бурфайнд.

Верх кросівок не має шнурівки і створений з пряжі Chiengora за допомогою тривимірної в’язки. Собачу шерсть для створення пряжі зібрав берлінський стартап Modus Intarsia. За підрахунками дизайнера, щорічно в Німеччині утилізують 80 тонн собачої шерсті, яка могла б стати цінним матеріалом.

Підошва кросівок складається з грибного міцелію, перемішаного з целюлозним субстратом, на якому він росте: все разом спресовується для надання форми й просочується каучуком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: