Меню & пошук

Кількість океанського пластику може збільшитися втричі до 2040 року — дослідження

Кількість океанського пластику може збільшитися втричі до 2040 року — дослідження

Пластмаса завдає шкоди морським екосистемам, руйнуючись на дрібні шматочки.


[ads-pc-2]

До 2040 року кількість океанського пластику може збільшитися втричі, а до 2050 року — перевершити чисельність риб, пише The Independent. Це результати нового спільного дослідження Фонду Еллен Макартур, Оксфордського університету, Лідського університету Великобританії й організації Common Seas, опублікованого у журналі Science Daily. 

Дослідники виявили, що в 2016 році в океан було скинуто близько 11 мільйонів тонн пластику. За прогнозами вчених,  до 2040 року цей обсяг може майже потроїтися до 29 мільйонів тонн щорічно. Оскільки пластик не розкладається, ця кількість може скласти 600 мільйонів тонн пластику в океані.

Прогноз засновано на очікуванні дослідників, що обсяг пластмас на ринку до 2040 року подвоїться, якщо уряди і підприємства не будуть діяти.

Пластмаса завдає шкоди морським екосистемам, руйнуючись на дрібні шматочки. Мікропластик проникає в усі глибини Світового океану. Багато видів риб споживають пластикове сміття, плутаючи його з реальною їжею.

Попри те, що великі корпорації планують змінити свою упаковку в найближчі роки, щоб зменшити відходи пластику, але дослідження показало, що це може зменшити «витік» пластику в океани лише на 7 відсотків. 

Замість цього дослідники рекомендують «комплексний підхід з циркулярною економікою» як спосіб переосмислити поточний ринок пластмас. Близько 850 організацій, які становлять 20 відсотків світових виробників пластмас, погодили модель циркулярної економіки. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: