Меню & пошук

Знадобиться майже сто років для досягнення світової гендерної рівності

Знадобиться майже сто років для досягнення світової гендерної рівності

Україна посіла 59-те місце за Індексом гендерного розриву.


[ads-pc-2]

Глобальний звіт про гендерний розрив-2020, створений Всесвітнім економічним форумом, указує, що в середньому знадобиться ще 99,5 років для досягнення гендерної рівності в усьому світі. Також у звіті йдеться про те, які сфери потребуватимуть найбільше часу для усунення нерівності. Для досягнення гендерної рівності в глобальній економіці знадобиться 257 років, у розширенні політичних прав — 94,5 років, а у сфері освіти — 12 років.  

У звіті експерти проаналізували відмінності між 153 країнами в таких галузях, як: освіта, охорона здоров’я, тривалість життя, економіка й кар’єра, політичні права. 11-ий рік поспіль Ісландія займає першу позицію як країна з найбільшою гендерною рівністю. Після неї рейтинг очолюють її північні сусіди: Норвегія, Фінляндія та Швеція. Останні місця посіли Сирія, Пакистан, Ірак і Ємен. 

Україна зайняла 59-е місце зі 153. У минулому звіті — 65-е зі 149. 

«Цього року в доповіді підкреслюється терміновість дій, яка зростає», — ідеться в звіті. «За нинішніх темпів змін для досягнення паритету потрібно майже століття, графік, який ми просто не можемо прийняти в сучасному глобалізованому світі, особливо серед молодого покоління, яке дотримується все більш прогресивних поглядів на гендерну рівність».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: