Меню & пошук

«Журналіст року» і лауреат десяти премій роками вигадував історії для репортажів Der Spiegel

«Журналіст року» і лауреат десяти премій роками вигадував історії для репортажів Der Spiegel

За ці репортажі він отримував престижні нагороди


[ads-pc-2]

Der Spiegel звільнив журналіста Клааса Релотіуса за те, що він протягом 7 років писав для журналу репортажі, для яких вигадував історії та інтерв’ю з героями. Про це йдеться у виданні.

Клаас Релотіус з 2011 року написав для журналу та онлайн-версії видання понад 60 репортажів. Нещодавно журналіст зізнався, що принаймні в 14 репортажах є фейки. Деякі з них були номіновані на престижні премії та навіть отримали нагороди. Клаас Релотіус став «журналістом року» за версією CNN та увійшов до рейтингу Forbes успішних людей до 30.

Після того, як стало відомо про сфабриковані репортажі, Der Spiegel назвав це найгіршою подією за 70-річну історію існування видання.

Серед фейкових репортажів «Діти левів» про іракських дітей, яких викрали бойовики «Ісламської держави», та матеріал про в’язня Гуантанамо.

Релотіуса викрив його колега Хуан Морено, з яким вони працювали разом. Запідозривши журналіста у фейках, Морено вирішив це перевірити і зустрівся з кількома героями Релотіуса. Вони на камеру підтвердили, що жодного разу не зустрічалися з ним. Під тиском цих та інших доказів журналіст зізнався в тому, що фабрикував факти, вигадував історії та інтерв’ю для 14 своїх матеріалів.

Der Spiegel випустили текст про те, як провели розслідування з викриття фейків та яким чином стільки неправдивої інформації пройшло фактчек. Найбільша проблема в тому, що багато фактів з репортажів дуже складно перевірити, адже герої повідомляють їх безпосередньо репортеру. А факт того, що Релотіус отримував численні нагороди, збільшував довіру до нього.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: