Меню & пошук
Як це – провести зиму в Таїланді
26 Березня, 2019
Автор: Inspired special
Що буде, якщо поєднати несумісні між собою речі: відпочинок та роботу. І ще й  проміняти зиму на літо? Де шукати житло, що побачити і як організувати роботу, якщо навколо – стільки краси. Блогерка Яна Метьолкіна спробувала на собі формат зимування в Таїланді та розповідає, як це її змінило. Дізнаємося разом з брендом прикрас SOVA Jewels про досвід Яни життя в Азії.

Увесь світ – твій офіс

Таких втікачів як тільки не називають: зимівники, дауншифтери, цифрові кочівники і релокейти. Тенденція одна – все більше людей відмовляються сидіти в офісі та обирають стиль життя, коли подорожі не заважають робочим процесам. Зараз вже не обов’язково бути тревел-блогером чи мільйонером, щоб втілити цей задум в життя.

Можна сміливо сказати, що вся індустрія туризму підлаштовується під ці зміни. Залишається все менше відмовок, щоб не подорожувати. І згодом для сучасної людини офісом стає весь світ.

Таїланд – популярний напрямок для такого формату. Місто Чіангмай я б назвала тайською версією Сан-Франциско. Це мекка Digital Nomad (з англ. – цифрові кочівники). По-перше, тут ідеальний для роботи клімат. По-друге, місто дуже компактне і насичене цікавими пам’ятками, храмами, стріт-маркетами і крамницями з усіляким колоритом. По-третє, тут безмежна кількість хіпстерських кав’ярень і кафе, де смачною, недорого, стильний інтер’єр, хороша музика і не виникає відчуття провини, коли сидиш за компом цілий день. Саме тут зі мною стався екстремальний кавовий досвід – пекуча гостра кава з перцем чілі, активованим вугіллям, маракуєю і томатним соком у кав’ярні Graph.

Різниця в часі з Україною – 5 годин, ти починаєш працювати тільки з обіду. Тож зранку можна встигнути нагулятися містом, а ввечері встигнути на нічні стріт-маркети. Там можна скуштувати тайських страв по 30-50 гривень за велику порцію каррі чи нудлів з креветками. Цікаво помічати, як зростає продуктивність роботи, коли по завершенню на тебе чекає купа пригод.

Напрацювання гарної карми – нова улюблена гра

Байдуже, якого ти віросповідання, згідно з буддистським вченням правила життя прості. Вчинив погано – мінус. Вчинив добре – плюс. Марно чекати допомоги вищих сил, коли мрієш чогось досягти. Марно замолювати гріхи, коли «накосячив». Сам зробив – сам розрахуйся. Будда – не бог, а така ж людина, як ти. На нього не моляться, його вшановують. Будуй життя з причинно-наслідкових формул – будь щасливим і просвітленим. Я дійсно помітила, що порівняно за нашими людьми тайці більш добрі та дбайливі до всього живого, що їх оточує.

У нас люди завжди в напрузі, чекають чогось поганого, навіть якщо все добре. Люблять казати «гарного потроху». Ніби хтось «десь там» за них усе вирішує. Згідно законів карми – ти сам керуєш життям і регулюєш кількість хорошого. Девіз буття тайців – «санук, сабай, суай», що можна перекласти як – «отримуй від життя максимальне задоволення і нічого не робити без максимального комфорту».

Якщо ти бідний – сиди на березі моря під пальмою і отримуй задоволення. Якщо ти багатий – сиди в шикарному кафе і так само радій. Тайці менше за нас переймаються соціальним статусом і вміють цінувати маленькі радощі. Згадати тільки провідника по джунглях в Національному Парку «Као Сок». Без айфона і глобальних планів на майбутнє, він каже, усміхаючись до вух: «У мене не буває поганого настрою. Адже я кожен день слухаю музику джунглів».

Цікаво, що похід у храм іноді нагадує зустріч із коучем особистого розвитку. У Ват Пра Си в Чіангмаї на деревах розвішані таблички з філософськими написами: «До самої смерті тобі завжди всього недостатньо», «Вода камінь точить» тощо. Такі банальні істини. Але в атмосфері, коли звучить музика для медитацій, стоять статуї будди, шумлять пальми і співають плахи, ти реально глибоко замислюєшся над тим, хто ти, куди ти і чому?

Відпускати контроль над планами і подіями – нове головне вміння

У Таїланді я навчилася відпускати плани і події, щоб вони розвивалися самостійно і тягли мене в невідомі пригоди. Наприклад, круто було орендувати мопед у невідомому місті Ао Нанг і поїхати кудись без маршруту і напрямку. Аби раптом побачити, як біля хати в тайському селищі замість корів пасуться велетенські слони. Як відважно рятуються від чайок на пляжі новонароджені крихітні краби. Як помирають від старості могутні пальми, схиливши до землі сиві, висохлі гілки.

П’ять днів я шукала у крамницях санітайзер, адже траплялося, що в туалетах не було мила й паперу. На шостий день відпустила ситуацію, перестала паритися, поборола свою європейську рафінованість і гидливість, стала їсти все підряд на стріт–маркетах без страху отруїтись. Не отруїлась жодного разу за місяць. І в котрий раз переконалася – всі страхи тільки у нас в голові. Чого боїшся – те й станеться.

Подорожі лікують і змінюють, якщо вміло ними користуватися

Не варто плутати поняття – відпочинок і подорож. Бо подорож – це не відпочинок. Це не про лежання на шезлонгу в люксовому готелі відірваному від світу. Це постійна зміна міст, дорога, пізнання і занурення в культуру і побут. Очима, серцем і гуглінням – вишукуванням цікавої інформації в інтернеті та перевіркою її на практиці.

Варто знайомитися і спілкуватися з місцевими людьми. Їсти і жити там, де вони. Говорити з ними про життя, побут і традиції. Аналізувати: у чому відмінність від мого світосприйняття, що я можу перейняти собі, аби зробити життя кращим.

І от коли ти подорожуєш зі змістом – свідомість і розум стають гнучким. Ти розумієш, що в один момент часу на Землі живуть люди із діаметрально протилежними принципами і поглядами щодо релігії, стосунків, моралі, етики і стилю. І за все це їх ніхто не карає блискавками з пекла – поняття “добре-погано-можна-не можна” дуже відносні. Відтак ти починаєш дивитися на свої проблеми під новим кутом. А деякі перестають здаватися проблемами.

В Таїланді варто спробувати:

  1. Као Сок. Купатися зі слонами, сплавлятися на байдарці горною річкою, пливти на дерев’яному човні по озеру між горами з фентезі.     
  2. Пай. Грітися в термальних джерелах, знайомитися з бекпекерами з усіх кутків світу.
  3. Чіанг Май. Шопитися на ринку Варорот, зробити гастро-тур по стріт-маркетах і кава-тур по кав’ярнях, дізнатись більше про буддистське вчення, гуляючи по храмах.
  4. Тон Сай. Засмагати на безлюдному пляжі.
  5. Бангкок. Робити колоритні фото в районі Чайна Таун.  
МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО ЗА ПІДТРИМКИ
Поділитися на facebook
поділитися
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на telegram
Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: