Меню & пошук

Якщо сприймати вихідні як коротку відпустку, в понеділок людина буде щасливішою — дослідження

Якщо сприймати вихідні як коротку відпустку, в понеділок людина буде щасливішою — дослідження

На думку вчених, люди звикають до вікендів та не можуть по-справжньому цінувати вільний час.


[ads-pc-2]

Нове дослідження американських вчених виявило, що якщо сприймати вихідні як коротку відпустку, в понеділок людина відчуватиме себе щасливішою та легше повернеться до роботи, пише  PsyPost з посиланням на дослідження опубліковане у журналі Social Psychological and Personality Science. 

 «Хоча Сполучені Штати — одна з найбагатших країн у світі, вона тимчасово збідніли», — розповів Колін Уест і його колеги-дослідники, відзначаючи, що американці, як правило, працюють більше годин на тиждень і у вихідні дні, ніж співробітники в інших країнах.

Хоча у більшості американців є вихідні, дослідження показують, що ці регулярні дводенні перерви не приносять такої ж користі для психічного здоров’я, як відпустка. На думку вчених, люди звикають до вікендів та не можуть по-справжньому цінувати вільний час.

Під час експерименту 441 працівник, зайнятий повний робочий день, взяв участь в опитуванні у п’ятницю і понеділок. У п’ятницю добровольці виконали базову оцінку щастя, а потім були розділені на дві групи. Одній групі сказали: «Ставтеся до цих вихідних як до відпустки», а другій групі — «Ставтеся до цих вихідних як до звичайних вихідних». Після повернення на роботу у понеділок рівень щастя працівників оцінили повторно. Вони також заповнили анкету на 7 запитань, оцінюючи ступінь їх концентрації на теперішньому моменті протягом вихідних.

Виявилося, що співробітники, які ставилися до вихідних як до відпустки, повідомили про більший рівень задоволення та щастя, коли повернулися на роботу у понеділок. Під час вікенду вони також більше концентрувалися на теперішньому моменті.

Як кажуть дослідники, зв’язок між концентрацією уваги й поліпшенням самопочуттям узгоджується з дослідженнями, які виявили емоційні переваги уважності. 

«Поточні експерименти визначають простий, доступний для всіх спосіб, що дозволяє людям скористатися цими перевагами. Проста підказка з шести слів «ставитися до вихідних як до відпустки» спонукала людей приділяти більше уваги моменту в наступні дні без чітких інструкцій або навчання», — розповіли автори дослідження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: