Меню & пошук

Мікропластик зменшує родючість ґрунтів

Мікропластик зменшує родючість ґрунтів

Це негативно вплине на всю с/г екосистему


[ads-pc-2]

Мікропластик призводить до зменшення родючості ґрунтів. Він блокує ріст черв’яків, які розпушують землю. Відтак – негативного впливу зазнає вся екосистема, включно з рослинами. Про це йдеться в дослідженні британських науковців Anglia Ruskin University, пише The Independent.

За словами вчених, ґрунтові черв’яки – «інженери» землі. Вони поглинають органіку і сприяють доступності поживних речовин до рослин. Їхня діяльність покращує структуру ґрунту, допомагаючи дренажу та запобігання ерозії.

Однак під дією мікропластику вони втрачають вагу й отримують затримку розвитку. Це може негативно вплинути на загальне біорізноманіття.

«Будь-яке забруднення, що впливає на здоров’я ґрунтової фауни, наприклад, дощових черв’яків, може мати каскадний вплив на інші аспекти ґрунтової екосистеми. Такі як ріст рослин, які врешті споживають люди», – пояснив співавтор дослідження Коннор Рассел.

Науковці наразі не розуміють, як саме мікропластик впливає на втрату ваги черв’яків, однак одностайні в одному: забруднення довкілля пластиком – загроза для біорізноманіття всієї планети.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: