Меню & пошук

Шведські дослідники виявили, що важкі ковдри допомагають у боротьбі з безсонням

Шведські дослідники виявили, що важкі ковдри допомагають у боротьбі з безсонням

Зміни вимірювали за допомогою анкетування індексу тяжкості сну та актиграфії — метод підрахунку рухів під час сну, під час якого датчик кріпиться на зап'ястя.


[ads-pc-2]

Шведські дослідники виявили, що важкі ковдри допомагають у лікуванні безсоння, пише Science Daily. Пацієнти з безсонням та психічними розладами краще сплять і відчувають меншу сонливість вдень, а також спостерігають зменшення симптомів втоми, депресії і занепокоєння, коли сплять під важкою ковдрою. 

У дослідженні взяли участь 120 дорослих (68% жінок, 32% чоловіків), у яких раніше діагностували клінічне безсоння і супутні психічний розлади: депресію, біполярний розлад, синдром дефіциту уваги й гіперактивність або генералізований тривожний розлад. Середній вік групи становив близько 40 років.

Учасників випадковим чином розділили на дві групи. Перша група спала під важкою ковдрою (від 6 до 8 кг), а друга — під ковдрою, вагою 1,5 кг. Зміни вимірювали за допомогою анкетування індексу тяжкості сну та актиграфії — метод підрахунку рухів під час сну, під час якого датчик кріпиться на зап’ястя. 

У близько 60% учасників першої групи, які спали під важкими ковдрами, зменшилося безсоння, натомість в іншій групі безсоння зменшилося лише у 5,4%.

Після початкового чотиритижневого дослідження у всіх учасників була можливість вибрати ковдру вагою 6 і 8 кг та 6,5 і 7 кг на вибір. Більшість обирала важчу ковдру. Один з учасників припинив участь у експерименті через почуття занепокоєння. Через 12 місяців 92% учасників, які спали під важкими ковдрами, повідомили про покращення сну.  

«Пропоноване пояснення заспокійливого і стимулюючого ефекту — це тиск, який важка ковдра робить на різні точки тіла, стимулюючи відчуття дотику, подібне до акупунктури і масажу», — сказав головний дослідник Матс Алдер, психіатр-консультант відділення клінічної неврології Каролінського інституту в Стокгольмі, Швеція.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: