Меню & пошук

Автостопом за благодійність: 10700 км з України до Шотландії

Автостопом за благодійність: 10700 км з України до Шотландії

[ads-pc-2]

kHNiP42KUSA

Влітку 2013 відбулася перша в своєму роді в Україні подія. Щойно повернулася додому експедиція Першого Українського Благодійного Автостопу. Учасники, двоє хлопців-студентів із Києва, Антон Дудко (21 рік) та Анатолій Коваль (22 роки), вирушивши з дому 23 липня, повернулися назад до України через 40 днів, проїхавши автостопом до Шотландії та подолавши на своєму шляху 10700 кілометрів. 

Метою мандрівки було, вирушивши з Києва, досягти міста Единбург, що в Шотландії, користуючись лише автостопом. На маршруті хлопцям вдалося також відвідати чимало країв та реалізувати ще частинку своєї мрії: побачити світ. Зокрема, їдучи автостопом до Шотландії, Антон та Толік відвідали Прагу, Будапешт, проїхали Балканами через Сербію, Боснію та Герцеговину та Хорватію, і провели майже цілий тиждень в Італії. В цілому маршрут подорожі пройшов через 14 країн.

Для пересування хлопці покладалися на автостоп, а отже, на доброту людей навколо та на екстремальне знайомство з країнами. До цієї подорожі Антон та Толік вже чимало подорожували автостопом раніше, наїздивши декілька десятків тисяч кілометрів через СНД, Європу та Америку. Цей спосіб пересування захоплює насамперед знайомствами з місцевими людьми та дозволяє зближення з ними як жоден інший спосіб подорожувати. Крім того, звісно, автостоп – це ризикована непередбачуваність та саме уособленням “вдачі” на дорозі.

Хід мандрівки Антон та Анатолій активно висвітлювали на своєму блозі у щоденнику та відео-звітах в аматорському жанрі. Під девізом “Життя без Субтитрів” та користуючись протягом цих сорока днів 10-ма мовами, цим вони намагались надихнути глядачів, молодь і не тільки, до активніших подорожей, вивчення іноземних мов та розширення свого міжнародного досвіду. За допомогою соціальних мереж за мандрівкою стежили понад 100 підписників, друзів, рідних, та наших співвітчизників за кордоном, активно долучаючись та допомагаючи своїми щирими внесками.

Сорокаденне випробування асфальтом дороги, двома 25-кілограмовими рюкзаками та 40-градусною спекою хлопці вирішили оформити у заклик до благодійності. Концепція “благодійного автостопу” (англ.: charity hitchhike) є не нова, а походить із Великобританії, де такі події організовують університети і вже понад 10 років залучають понад сотню охочих щороку. Такі масштаби привертають увагу великої кількості спонсорів, гарно поєднуючи незабутні враження для учасників пробігу із відчутним збором коштів на благодійність. Антон та Толік вирішили, що було би здорово організувати щось подібне в Україні і так пробують свої перші сили у “екстремальному фандрейзингу” цього літа.

Благодійною метою проекту був збір коштів на потреби спеціальної школи інтернату для дітей з обмеженими можливостями в Київській області. У співпраці з британською організацією Ukraine Charity, що опікується проектами в Україні, хлопцям вдалося зібрати вже близько 12 000 грн. пожертвувань, які будуть спрямовані на ремонт та обладнання душових кабінок школи.

Технічно прийом пожертвувань є реалізований через систему онлайн-благодійності JustGiving, що прозоро показує кожну транзакцію. Збір пожертвувань триває і, шляхом популяризації самостійних подорожей, освіти, та чистого тіла в гармонії, Антон та Анатолій щиро сподіваються досягти мети фандрейзингу та успішно впровадити свій внесок до благодійності в життя.

charity

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: