Меню & пошук

Програмісти згенерували всі можливі мелодії

Програмісти згенерували всі можливі мелодії

І зробили їх загальнодоступними.


[ads-pc-2]

Два програмісти-музиканти – Демієн Ріл і Ноа Рубін – з допомогою алгоритму згенерували всі можливі мелодії й записали їх на жорсткий диск. Опісля вони виклали записи у вільний доступ, використовуючи ліцензію Creative Commons Zero, – повідомляє Vice.

Алгоритм, створений Рілом і Рубіном, перебрав усі можливі комбінації з семи нот і п’яти півтонів, які входять в одну октаву. Усього вийшло 68,7 мільярдів комбінацій. Розробники стверджують, що це всі можливі мелодії, які коли-небудь існували й можуть існувати. Також, за їхніми словами, програма може генерувати 300 тисяч мелодій за секунду.

Отримані комбінації програмісти перенесли на жорсткий диск у MIDI-форматі, який дозволяє записати мелодії з допомогою цифр. Як зазначає Ріл, який також є спеціалістом з авторського права, коли твір переноситься на матеріальний носій, він автоматично захищається авторським правом.

Ріл і Рубін запустили цей проєкт, щоб захистити музикантів від судових позовів щодо авторських прав, які, на їхню думку, обмежують творчу свободу. Програмісти зазначають, що часто артистів засуджують за плагіат пісень, які вони ніколи не чули або скопіювали несвідомо. А витрати на судові процеси можуть досягати мільйонів доларів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: