Меню & пошук

В Нікарагуа почали будівництво нового каналу між Тихим і Атлантичним океанами

В Нікарагуа почали будівництво нового каналу між Тихим і Атлантичним океанами

[ads-pc-2]

Nicaragua_canal_proposals_2013

22 грудня в Нікарагуа почалися роботи з будівництва каналу, який з’єднає Тихий та Атлантичний океани, і стане альтернативою Панамському каналу.

Нікарагуанський канал обіцяє стати найбільш грандіозним будівельним проектом в Латинській Америці. Його довжина складе 278 кілометрів, глибина – 30 метрів. На проект заплановано витратити близько 50 мільярдів доларів. Новий канал дозволить переправляти судна надважкого класу вантажопідйомністю до 400 тисяч тонн.

greytown-from-air

Президент Нікарагуа Даніель Ортега заявив, що прокладка магістралі дасть країні нові робочі місця і сприятиме поліпшенню економіки однієї з найбідніших держав Латинської Америки. Також очікується, що в реалізації проекту візьмуть участь понад 50 тисяч осіб. Крім самого каналу, планується побудувати кілька портів, міжнародний аеропорт і створити зону вільної торгівлі.

Але реалізація проекту викликала протести у місцевих екологів, які заявляють про шкоду навколишньому середовищу. Причиною протестів стало можливе забруднення озера Нікарагуа – найбільшого резервуара прісної води в Центральній Америці. Окрім того, місцеві жителі протестують проти можливого відчуження їх земель. Очікується, що свої території доведеться покинути 30 тисячам фермерів.

Перші спроби побудувати канал через Нікарагуа почалися ще в ХІХ столітті: серед найбільш диких пропозицій звучали навіть ідеї щодо висушення вод озера з метою використання його дна для каналу. Але з введенням в експлуатацію Панамського каналу в 1914 році, Нікарагуа припинило грати важливу роль, і на деякий час про ці плани забули. До цієї теми повернулись наприкінці 1990-х, провівши всі необхідні геологічні роботи та отримавши інвесторів для каналу.

map-nicaragua-canal-1870

План каналу Нікарагуа за 1870 рік

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: