Меню & пошук

NASA заплатить приватній компанії 1 долар за збір зразків ґрунту з Місяця

NASA заплатить приватній компанії 1 долар за збір зразків ґрунту з Місяця

Інші компанії оцінили свою роботу від 5 до 15 тисяч доларів.


[ads-pc-2]

NASA заплатить приватній компанії з Колорадо 1 долар за збір зразків ґрунту з Місяця, пише BBC. 

Lunar Outpost — одна з фірм, які отримали контракти на збір місячного ґрунту для космічного агентства США. Інші компанії оцінили свою роботу від 5 до 15 тисяч доларів. Всього NASA заплатить 25 001 долар.

NASA використають дослідження ґрунту у своїй програмі Artemis, яка спрямована на відправку людей на Місяць до 2024 року. Агенство також намагається створити бізнес-модель для видобутку, продажу та використання позаземних ресурсів.

Для Lunar Outpost гонорар не є мотивацією. Очікується, що місія принесе багато наукових переваг, наприклад, досвід у видобутку ресурсів з місячної поверхні.

«Номінальна сума навіть в долар — важливий прецедент, який створили в NASA», — сказала Шинейд О’Салліван, космічна експертка. 

Гонорари для компаній виплатять у три етапи: 10% на момент підписання контракту, 10% при запуску космічного корабля і 80% після отримання зразків. 

«Так, 1 долар буде надходити трьома крихітними, але важливими частинами у розмірі 0,10 долара, 0,10 долара і 0,80 долара», —  повідомив генеральний директор Lunar Outpost Джастін Сайрус.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: