Меню & пошук

NASA вперше в історії відправить на Місяць жінку

NASA вперше в історії відправить на Місяць жінку

На поверхні Місяці астронавти проведуть сім днів.


[ads-pc-2]

Космічна агенція NASA оприлюднила плани космічної програми Artemis, в рамках якої у 2024 році на Місяць відправлять першу в історії жінку-астронавтку та чоловіка, пише Sky News. Це буде перша посадка на Місяць після місії NASA Apollo-17 у 1972 році. Вартість програми оцінюють у 28 мільярдів доларів.

На Місяць астронавтів доставлять на космічному кораблі Orion.Перший етап космічної програми (Artemis-1) — це випробувальний політ без екіпажу навколо Місяця восени 2021 року. Artemis-2 повторить рейс з екіпажем на борту у 2023 році. На третьому етапі (Artemis-3) астронавти висадяться на південному полюсі Місяця у 2024 році.

На поверхні Місяці астронавти проведуть сім днів, збираючи зразки і проводячи різні експерименти, після чого повернуться на Землю.

За словами NASA, концепція програми також передбачає створення інфраструктури до кінця цього десятилітті. Базовий табір на Місяці дозволить проводити тривалі експедиції із залученням більшої кількості екіпажу.

«Ми повертаємося на Місяць заради наукових відкриттів, економічних вигод і натхнення для нового покоління дослідників», — NASA сказав керівник Джим Брайденстайн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: