Меню & пошук

Open’er 2017: як насолоджуватись фестивалем, не зважаючи на погані погодні умови

Open’er 2017: як насолоджуватись фестивалем, не зважаючи на погані погодні умови

[ads-pc-2]

Цього року Open’er проводився вже 16 раз. І якщо спочатку цей фестиваль розпочинався як маленьке одноденне свято, яке проходило у Варшаві, то вже на другий рік фестиваль переїхав на північ Польщі й оселився на узбережжі Балтійського моря. Open’er – один з трьох фестивалів (інші – Kraków Live Festival та Orange Warsaw Festival), які організовує польська агенція Alter Art, визнана однією з найкращих організаторів фестивалів в Європі.

На самій території фестивалю знаходились 4 сцени, а також музей, кінотеатр, фешн-локація, фудкорт та silent disco – словом, програма надзвичайно насичена. Також в дні фестивалю в центрі Ґдині проходили концерти вдень.Варто відмітити турботу організаторів про відвідувачів і добре продуману логістику фестивалю – від вокзалу Ґдині щохвилини курсували безкоштовні автобуси, які доставляли людей до фестивалю. І, якщо перший день давав надію на хорошу погоду, то на другий день розпочався буревій і дощ, який не закінчувався до кінця фесту – всі працівники попереджали про те, щоб люди берегли себе, слідкували за тим, щоб не знесло намети в наметовому містечку.

День 1.

Допоки я доїхала до Ґдині, звідти – до місця проведення заходу, допоки розклала намет – то мій Open’er розпочався з виступу Royal Blood – дуету, виступ яких можна описати додаванням до кожного другого слова приставки «fucking» і багатьма вигуками захоплення вокаліста. На виступі Royal Blood багато людей не було, адже фестиваль тільки починав «розкачуватись».

Після Royal Blood на головній сцені, я одразу побігла на виступ Майкла Ківануки на Tent Stage. Я вперше почула Ківануку вживу – він мене одразу ж вразив своєю щирістю і теплотою.Загалом перший день в мене пройшов тільки на двох локаціях з чотирьох – після кожного виконавця доводилося бігати з однієї локації на іншу (бігати – тому що територія величезна, і дві локації знаходились найдалі одна від одної :).

Слухаючи Джеймса Блейка в реальності переважно перед сном, було досить дивно його слухати в час, коли на вулиці ще світло. Мабуть саме через цей фактор мені його виступ і не «зайшов».

Після Блейка слідувала Solange, знову на Tent Stage. Про Соландж можна сказати, що це було театрально, а ще – червоний колір як оформлення сцени, так і костюмів. Люди просто стояли закляклі і спостерігали за тим, що відбувається на сцені і лише декілька із слухачів качали головою і стукали ногою в такт.Це може дивно звучати, проте почути Radiohead на фестивалі – не було моєю основною метою. Приємно вразило те, що вони відіграли більш, ніж 2-годинний сет, з піснями не тільки  з останнього альбому, але й такі хіти як Creep, Karma Police, Paranoid Android, 2+2=5.

День 2.

Розпочала день весела британка Charli XCX, чий виступ був схожий на справжню вечірку з танцями і фіолетовим конфеті, яким “грався” вітер до кінця фестивалю.The Kills, які вже раніше грали на Опенері в 2012 році, по-справжньому розігріли публіку. Цей дует виклався на всі 100%: від них відчувався драйв і ніяка погана погода не могла бути цьому перешкодою.

Наступною після The Kills виступала M.I.A. Деталі її виступу краще не озвучувати – вся якість виступу зводилась до одного шоу, і бек-виконавиць, які «витягували» всі пісні.

Хедлайнерами другого дня були Foo Fighters – без сумнівів, ці чоловіки просто рулять! Хоча я не дуже люблю важку музику – їхній виступ був одним з найякісніших, які мені доводилось чути. Приємною несподіванкою став дует Foo Fighters з вокалісткою The Kills Елісон Моссхарт – вони презентували нову пісню, яка увійде до наступного альбому гурту.

День 3.

The Dumplings – молодий дует з Забже (Польща). Хочеться їх особливо виділити: минулого року я мала змогу чути їх виступ на Krakow Live Festival тільки вдвох – цьогоріч на Опенері вони виступали з цілим оркестром, їхнє звучання помітно покращилось.

На третій день мені вперше за весь час фестивалю вдалось забігти на Alter Stage, де якраз виступав JMSN – молодий американець, який вправно рухав бедрами і заводив публіку своїми рухами :)

The Weeknd – один з виконавців, на чий виступ чекали практично всі дівчатка-підлітки. Вікенд розпочав свій виступ зі «Starboy», і слова пісні «Girls get loose when they hear this song» повноцінно можуть описати все, що відбувалось в той час.Moderat закривали головну сцену в третій день. Суворі німці, звучання яких натреноване до автоматизму. Єдиний нюанс – те, що їхнє звучання вживу таке ж, як і на платівці – без експериментів та імпровізацій, тому знаєш, чого очікувати.Ісландці Kiasmos звучали дуже космічно. Відвідувачі фестивалю вже були настільки виснажені, що половина просто лежала на землі і розслаблено слухала музику, а хтось переглядав фото і записи, зроблені під час фестивалю, і ділився ними в соціальних мережах.

День 4.

Відколи я вперше почула пісні The xx «Crystalised» та «Intro» я мріяла потрапити на їхній лайв – і цьогоріч ця мрія здійснилась. Їхній виступ був схожий на колаборацію двох проектів – The xx та окремо Jamie xx – пісні «іксів» перемішувались з реміксами і переходами від Джеймі – результат вийшов дуже крутим. А ще – всі троє були одягнені в джинсові куртки, на кожній з яких були цитати з пісні «Say Something Loving»: у Ромі – «Romantic for so long», в Олівера – «It could be love», в Джеймі – «Before it slips away».Main Stage цього року закривала виконавиця Lorde. Відчутно, що дівчинка виросла, але пісні в перемішку з її «cheesy advice», як хтось виразився в натовпі, не справили позитивного враження. Вона все пояснювала, про що буде її наступна пісня, давала поради, як поводитися в тих чи інших ситуаціях і весь час повторювала, яка вона щаслива нарешті виступити в Ґданську (ред. – фестиваль проходить в Ґдині).

Мій Open’er завершився незабутнім лайвом Ніколаса Джаара на Tent Stage. Джаар розпочав свій сет з 15-хвилинного інтро з фірмовим ламаним звучанням, під час якого всі збуджено чекали на останній шанс відірватися на Опенері-2017. Виступ Ніко був справжньою рейв-тусовкою з мінімальним світлом, яке виходило з неонових ламп на сцені.

Офіційний плейлист від організаторів Open’er можна послухати в Spotify:

Наступний день після фестивалю.

Коли я вранці наступного дня забирала речі з наметового містечка – відчувалось, ніби люди, які також були в наметовому містечку протягом всіх цих днів, стали для мене сім’єю: всі ми щоранку чекали в одних і тих же чергах, щоб прийняти душ, всі ми допомагали один одному розкладати і складати намети і позичали речі, якщо комусь чогось бракувало, всі ми потім перетинались десь на території фестивалю, слухаючи улюблених виконавців.

Словом, це було чудово! Побачимось наступного року!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: