Меню & пошук

Крик негативно впливає на психіку собак – дослідження

Крик негативно впливає на психіку собак – дослідження

Це збільшує рівень стресу


[ads-pc-2]

Тренування собак, в яких використовуються покарання та крик, в довготривалій перспективі негативно впливають на психіку тварин, пише Science Alert з посиланням на дослідження вчених з Університета Порту.

«Наші результати показують, що пси, яких дресирували за допомогою будь-яких аверсивних методів (з використанням неприємних стимулів – ред.) почуваються гірше, ніж собаки, який навчали методами, заснованими на винагороді», – йдеться в дослідженні.

Дослідники спостерігали за поведінкою 92 псів. 42 з них тренували методами з використанням винагород, 50 інших – за принципом закріплення негативного рефлексу – на тварин кричали та застосовували фізичні маніпуляції.

Протягом 15 хвилин тренувальних сесій собак знімали на камеру, а після навчання в них збирали зразки слини, щоб визначити рівень гормону стресу.

Виявилося, що пси, на яких кричали, мали більше проявів стресу в поведінці, а рівень кортизолу в слині був значно вищим, ніж у собак, яких тренували за методом винагороди.

Щоб з’ясувати, чи має крик довготривалий вплив на тварин, науковці провели ще один експеримент через місяць. Псів вчили асоціювати миску в одному кінці кімнати з ковбасками. Коли миска була в одному кінці кімнати, в ній завжди була їжа, коли її ставили в іншому кінці – миска була пустою. Потім дослідники змінювали місце знаходження мисок, аби побачити, як швидко тварини їх знаходитимуть.

Виявилося, що собаки, які переживали стрес під час тренувань, повільніше шукали миску з їжею, ніж інші пси.

Вчені роблять висновки, що крик негативно впливає на психічне здоров’я собак як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: