Меню & пошук

Спостереження за милими тваринами знижує рівень стресу — дослідження

Спостереження за милими тваринами знижує рівень стресу — дослідження

Рівень тривожності та стресу в групі знизився в середньому на 35%


[ads-pc-2]

Вчені з Університету Лідса у Великобританії виявили, що спостереження за милими тваринами може знизити високий тиск і рівень стресу до 50%, пише Daily Mail. 

У експерименті взяло участь 19 людей: 15 студентів, які повинні були скласти іспит через 90 хвилин після цього, і 4 співробітники університету, які відчували стрес на роботі. Під час експерименту учасники протягом 30 хвилин дивилися відео з квоками — сумчастими тваринами з Австралії. Дослідники відстежували серцевий ритм і артеріальний тиск добровольців — ці показники впали у всієї групи. Рівень тривожності та стресу в групі знизився в середньому на 35%, а у деяких людей — до 50%.

«Очевидно, що студенти були схвильовані перед іспитом, оскільки серцевий ритм і артеріальний тиск у більшості учасників були підвищені до початку експерименту», — сказав дослідник Андреа Атлі, який брав участь в дослідженні. «Протягом експерименту частота серцевих скорочень і артеріальний тиск знизилися у всіх людей до рівня, який можна вважати здоровим і свідчить про низький рівень стресу та тривоги». 

За результатами дослідження австралійські компанії Singapore Airlines і Tourism Western Australia запустили онлайн-проєкт «Quokka TV». 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: