Меню & пошук

Вчені будуть вивчати картини відомих художників, на яких зображені фрукти та овочі, щоб дослідити еволюцію рослин

Вчені будуть вивчати картини відомих художників, на яких зображені фрукти та овочі, щоб дослідити еволюцію рослин

Дослідники просять усіх надсилати фото картин, на яких зображені фрукти й овочі.


[ads-pc-2]

Дослідники Девід Вергаувен й Ів де Смет з Центру біології рослинних систем у Бельгії будуть вивчати еволюцію фруктів та овочів, досліджуючи картини минулого, повідомляє The Guardian. 

Фрукти й овочі з’являлися на незліченних полотнах протягом століть. Вчені вважають, що вивчення мистецтва може допомогти дослідити зміну форми і кольору фруктів та овочів протягом років, а також торгові маршрути і харчові звички людей.

«Цей метод дозволяє нам розглядати всесвітні художні колекції, зокрема скульптуру і живопис, як найбільшу в світі історичну базу даних практично всіх фруктів, овочів, бобових, зернових і насіння, які коли-небудь споживалися», — пишуть дослідники.

Ів де Смет розповів, що за допомогою нового підходу він піддав сумнівам припущення, що морква набула помаранчевого кольору тільки тому, що голландці спеціально вирощували такі овочі на честь Вільгельма Оранського (William of Orange). Моркву стали частіше зображувати на картинах з початку 17-го століття, однак, є багато зображень моркви помаранчевого кольору на більш ранніх роботах.

«Помаранчева морква, напевно, існувала раніше, тому що ми бачимо візантійські зображення», — сказав де Ів де Смет.

Вчені вважають, що поєднання дослідження мистецтва і результатів генетичних експертиз може створити новий підхід, який команда називає #ArtGenetics. У ньому важлива експертна інтерпретація картин, адже на них можуть бути зображені абстрактні об’єкти.

Дослідники зазначили, що паралельне вивчення живопису і генетики вже довело свою ефективність: давньоєгипетські зображення кавунів з зеленими смугами підтверджують генетичний аналіз 3500-річної частинки кавуна з гробниці фараонів.

Щоб допомогти подальшим дослідженням, вчені просять надсилати електронною поштою фотографії картин, на яких зображені фрукти й овочі, разом з інформацією про живопси і деталями про рослини на ArtGeneticsDavidIve@gmail.com

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: