Меню & пошук

Через глобальне потепління у солов’їв зменшується розмах крил — дослідження

Через глобальне потепління у солов’їв зменшується розмах крил — дослідження

Під час дослідження вчені вивчили 20-річні дані про форму крил птахів.


[ads-pc-2]

Розмах крил солов’їв зменшився за останні 20 років через зміну клімату, повідомляє BBC з посиланням на дослідження іспанських вчених, опубліковане на сайті Американського орнітологічного товариства. 

Вчені говорять, що це пов’язано зі зміною клімату в регіоні, де спостерігається раннє настання весни й сильніші посухи.

Цей вид птахів поширений у багатьох частинах Європи й Азії. Зиму солов’ї проводять у Африці на південь від Сахари, долаючи величезні відстані під час міграції. Науковці стурбовані тим, що розмір розмаху крил може вплинути на здатність птахів мігрувати взимку.

Під час дослідження вчені вивчили 20-річні дані про форму крил у двох популяцій птахів. Автори дослідження виявили, що середня довжина крил солов’їв відносно розмірів їх тіла зменшилася. Вони вважають, що це пов’язано зі змінами температур, які спостерігаються у Середземноморському регіоні.

«Наші результати показують, що весна затримується, а інтенсивність літньої посухи вище, що означає коротший оптимальний період розмноження птахів», — сказала Кароліна Ремаха з Мадридського університету Комплутенсе, яка керувала дослідженням.

Зменшення розмаху крил відбувається через те, що період, сприятливий для вирощування пташенят, скорочується. В таких умовах більше шансів вижити з’являється у птахів меншого розміру.

Солов’ї продовжують використовувати ті ж схеми міграції та місця призначення, що ставить під загрозу виживання виду.

Раніше американські вчені дійшли висновку, що через глобальне потепління й забруднення навколишнього середовища через 20 років можуть зникнути 70−90% місць з кораловими рифами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: