Меню & пошук

Через глобальне потепління до 2040 року зникне 90% коралових рифів − дослідження

Через глобальне потепління до 2040 року зникне 90% коралових рифів − дослідження

Головною загрозою є підвищення температури води в морях та океанах.


[ads-pc-2]

Американські вчені дійшли висновку, що через глобальне потепління й забруднення навколишнього середовища через 20 років можуть зникнути 70−90% місць з кораловими рифами.

Щоб зупинити зникнення коралових рифів, деякі вчені пересаджують живі корали на рифи, які помирають, і в такий спосіб вони відновлюються.

Утім, незважаючи на спроби зберегти коралові рифи, останні дослідження показують, що до 2100 року місць, де могли б рости коралові рифи, може зовсім не залишитися.

«До 2100 року все це виглядатиме досить похмуро. Спроби очистити пляжі − це чудово; боротьба із забрудненням − це фантастично. Ми повинні докладати зусиль. Боротьба за зміну клімату − це справді те, за що ми повинні виступати, щоб захистити корали й не допустити погіршення ситуації», − розповіла біогеографиня з Гавайського університету в Маноа Рене Сеттер.

Головним фактором зникнення коралів є значне підвищення температури води в океанах. Тепла вода навантажує корали, змушуючи їх вивільняти симбіотичні водорості, які відіграють важливу роль у їхньому житті. Цей процес називається відбілюванням. Через нього корали знаходяться під більшим ризиком загибелі.

Дослідження представлене у рамках конференції Ocean Sciences Meeting 2020, яка триває з 16 по 21 лютого в Сан-Дієго.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: