Меню & пошук

40 років за кермом «Фантазії»

40 років за кермом «Фантазії»

[ads-pc-2]

dc0311b8-d045-4cc9-9d56-6dbd1fe2e97f-620x372

Придбати автомобіль у СРСР було нелегко. По-перше, треба була займати місце у черзі й чекати роками. А по-друге, і автомобіль коштував не дешево: ціна нового «Запорожця» була у 30 разів вище середньої місячної зарплатні.

Але не обійшлося без людей, котрі йшли іншим шляхом – збирали авто власними руками. Серед них – Борис Каравкін, мінський художник, якому за 5 років кропіткої праці вдалося сконструювати власний транспортний засіб. За кермом своєї «Фантазії» Борис Йосипович провів 40 років, але пенсіонер продовжує оновлювати автомобіль.

Творець розповідає, що усі необхідні технічні навички він отримав під час роботи на збройному заводі, а ідеї для дизайну свого авто знайшов у радянських науково-популярних журналах. Труднощі виникли під час закупівлі необхідних деталей: в ті часи у СРСР практично усього не вистачало.

Пошук запчастин затягнувся на 4 роки. Протягом цього часу Борис Йосипович співпрацював з одним автомобільним магазином: оформлював плакати й афіші в обмін на необхідні деталі. Нарешті, у 1973 році, коли автомобіль був готовий, з’явилася ще одна проблема: обов’язкова реєстрація саморобного авто у ДАІ. Автор стверджує, що сталося «якесь диво»: його транспортний засіб не підходив під встановлені тоді стандарти.

fd50dc45-7742-4987-89f5-e9384bfa7951-620x372

У «Фантазії» творець реалізував зсувні двері, водійське крісло з можливістю повертання і протиугінні ковпаки (так, крадіжки автомобілів у СРСР також були розвинені).

Протягом 40 років автомобіль модернізувався декілька разів: тричі було замінено двигун, покращена підвіска і система вентиляції. Пробіг «Фантазії» вже склав 300 000 км. За розповідями Бориса Йосиповича, швидкість авто у середньому досягає 140 км/год.

Хоча деякі закордонні колекціонери пропонують до 10 000 євро за незвичний автомобіль, автор відповідає, що не готовий продати «частину свого життя».

via The Guardian

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: