Меню & пошук

Як пережити свята в колі родини без стресу

Як пережити свята в колі родини без стресу

[ads-pc-2]

В новорічні свята ми мріємо про казку і сподіваємося на ідеальну картинку сімейного свята. Але часто ми потрапляємо в доволі стресові ситуації, що пов’язані спочатку з закінченням всіх важливих справ у цьому році, а потім підготовкою до Нового року.  І от, наче вже час відпочивати в колі найближчих людей, і тут ми розуміємо, що не все так просто. Чи знайомий вам такий сценарій? Психологиня Оксана Шупік розповідає як впоратися зі стресом під час сімейних світкувань.  


Навіть якщо в вашій голові мерехтять яскраві картинки з Голівудських фільмів про те, якими мають бути ці Різдвяні свята, то все ж таки, спробуйте подивитися реально і прийміть думку, що все може піти не так, як ви собі спланували.

Спробуйте уявити найгірший сценарій свята і продумати план дій, як ви можете реагувати на ті, чи інші ситуації, що казати. Це допоможе уникнути розчарування, відпрацювати необхідну стратегію і додасть вам більше впевненості та приємних моментів, коли ви зрозумієте, що все краще, ніж могло би бути.

Згадайте про ваші цінності. Науковці вважають, що вони можуть виконувати роль внутрішнього компасу і допомогати людині знаходити правильний шлях навіть у вирії різних життєвих негараздів. Ми спроможні приймати більш ефективні рішення у стресових ситуаціях, коли маємо цей внутрішній компас. Спробуйте написати список із 20 найважливіших для вас. Цінності можуть бути із різних сфер: сім’я, здоров’я, любов, діти, робота, статус, самореалізація, матеріальне чи духовне благополуччя і т.д. Немає правильних чи неправильних відповідей, це ваш особистий набір. Проранжуйте їх по 10-бальній шкалі, виділивши 5 найголовніших. Прояснення та слідування своїм цінностям – важливий крок для усвідомленого життя. Вони задають напрямок і спонукають до значущих змін. Ваші цінності є відображенням того, що найбільш важливо для вашого серця: якою людиною ви прагнете бути, що має для вас принципове значення і яку позицію ви хочете займати в цьому житті.

Продумайте які теми можуть піднімати ваші близькі, порушуючи ваші особисті межі і на які інші теми ви могли б їх перевести.

Виходячи із списку ваших цінностей, подумайте над тим, на що ви здатні не звертати уваги в ці дні, щоб не псувати настрій собі та іншим. Продумайте які теми можуть піднімати ваші близькі, порушуючи ваші особисті межі і на які інші теми ви могли б їх перевести. Якщо ви будете мати заготовлені теми для розмов, то це дасть вам відчуття стабільності та контролю ситуації.

Не забувайте під час сімейних зустрічей і про обережне споживання алкогольних напоїв – під дією алкоголю ми можемо втратити контроль і отримати феєрверк із різнокольорових емоцій та небажаних конфліктів.

Якщо все ж таки ви починаєте відчувати роздратування щодо когось із вашого сімейного оточення,  спробуйте перед тим, як почати говорити з цією людиною порахувати до 10.  А ще ефектівніше – підключити практику дихання: повільно вдихаючи і видихаючи, з невеликою паузою. Зробіть декілька таких підходів, доки не відчуєте спокій.

Ще одним гарним способом знизити градус у спілкуванні – піти всією компанією на прогулянку.

Якщо ж це зовсім не допомогає, то краще вибачитися і вийти на певний час в інше приміщення, де ви зможете заспокоїтись. Коли емоції виходять через край, то прийняти правильне рішення чи відповісти без накалу буде складно. А навіть невеликий перепочинок допоможе вам повернути самоконтроль і відчуття гармонії.

Ще одним гарним способом знизити градус у спілкуванні – піти всією компанією на прогулянку. Свіже повітря, відкритий простір вже через 20-30 хвилин допоможуть вам та іншим членам родини провітрити свої емоції і розум.

Складіть плейлист різдвяної музики і запропонуйте всім разом потанцювати. Хай це буде від душі і кожен робить це як може! Це так само допоможе знизити градус негативного накалу емоцій і додасть більше радості у спілкування.

Перед тим, як зануритися у щасливі сімейні застілля, згадайте про цінність кожного члена вашої родини, подумайте, що для вас означає ця людина, що ви втрачаєте, коли не спілкуєтесь з нею, спробуйте знайте те, за що ви їй вдячні. А ще краще намалюйте (навіть якщо ви не вмієте цього робити) цю людину і запишіть собі у блокнотик все добре, тепле, яскраве, що пов’язане з нею. Прийміть неідеальність цієї людини, яка так само, як і ви має право на помилки. Спробуйте нічого не очікувати, а просто насолодитися спілкуванням тут і тепер.

Ніхто не обирає батьків та близьких родичів, тому спробуйте подивитися на них не занурюючись в особисті переживання та емоції, наче це герої вашого фільму.

Ніхто не обирає батьків та близьких родичів, тому спробуйте подивитися на них не занурюючись в особисті переживання та емоції, наче це герої вашого фільму. Наповніть його святом і теплом, хай в ньому буде справжне життя, таке як воно є, але без негативних емоцій.  Дозвольте вашому  фільму закінчитись святковим «хеппі ендом».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: