Меню & пошук

Найбільша пустеля України

Найбільша пустеля України

[ads-pc-2]

Не варто дивуватись заголовку цього матеріалу – так, на території України розміщена справжня пустеля, яка, до того ж, є другою за величиною в Європі, поступаючись лише пустелі Ринь на заході Казахстану. Мова йде про Олешківські піски, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області.

Як не дивно, українська пустеля зобов’язана своєму існуванню людині – адже, якби не її діяльність, такого природного об’єкту просто не було б. Пустеля з’явилася в другій половині ХІХ століття, коли на цю територію почали завозити овець. Один лише барон Фальц-Фейн, творець заповідника Асканія-Нова, мав більше мільйона голів. Вівці випасалися в степу, і поїли всю рослинність, яка до того стримувала поширення пісків.

Вітрова ерозія дозволила піскам збільшитися в розмірах, і наразі їх площа становить понад 160 тис. га. Олешківські піски добре видно з космосу:

Щоб стримати поширення пустелі, в радянські часи було здійснено заходи по залісненню пустелі – в її околицях було висаджено понад 100 тис. га штучних лісів (переважно соснових), масиви яких є одними з найбільших у Європі.

Не зважаючи на це, радянська система добряче нашкодила екосистемі району – тут було побудовано військовий полігон, де пілоти з країн Варшавського договору відпрацьовували скидання бомб. Тому в пісках, що перебувають на балансі Міноборони, і досі залишаються десятки, а може, й сотні бомб, які не вибухнули.

Втім, це не заважає туристам та зацікавленим здійснювати подорожі українською пустелею. Не зважаючи на те, що тут ви не побачите високих та чистих дюн, як в Сахарі, Олешківські піски по-своєму ваблять людей.

Фото: khersoncity, stepankovaрозмова на форумі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Олексый
    4 роки ago

    Взагалі-то, ККазахстан не в Європі. Це азійська країна. Тому Олешківські піски – найбільша пустеля в Європі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: