Меню & пошук

10 способів бути продуктивним і творчим зранку

10 способів бути продуктивним і творчим зранку

[ads-pc-2]

photo-758681

Ви ненавидите ранок? На дух не переносите свіже ранкове повітря, щебетання птахів і яскраве сонце? На жаль, соціум заточений під «жайворонків» і ранок вимагає від вас бути креативними, продуктивними і свіжими. Що ж робити? Є десять способів розбудити свою музу і штурмувати проекти прямо зранку.

Коли вам треба вставати? Прокиньтесь на годину раніше

Якщо ви не любите ранок, вам знайомі постійні зсуви будильника на 15 хвилин пізніше, а потім ще і ще на 15 хвилин. У підсумку вам вистачає часу тільки на те, щоб в поспіху почистити зуби, випити чашку кави і вискочити за двері.

Спробуйте завести будильник на годину раніше і поставити так далеко, щоб його не можна було вимкнути, не встаючи з ліжка.

Одна година сну, перервана постійними пробудженнями, не додасть вам бадьорості, а якщо ви встанете на годину раніш, це дасть вам час хоч якось прокинутися. Встаючи раніше, ви не отримаєте щоденну порцію ранкового стресу від поспішних зборів і запізнень.

Кава і чай

Періодично публікуються нові результати досліджень, які підтверджують користь натуральної кави. Цей напій допомагає прокинутися, покращує настрій і реакцію, стимулює пам’ять, але якщо вам хочеться більш м’якого ефекту бадьорості, можна випити чашку зеленого чаю. Він теж містить кофеїн, але? на відміну від міцної кави, це не удар по нервовій системі, а м’яке стимулювання і бадьорий настрій на день.

Медитуйте

Поки ви не звикли до медитації, ранкове розслаблення може закінчитися тим, що ви заснете в позі лотоса. Але якщо ви освоїте техніку медитації і навчитеся впорядковувати бурхливий потік непотрібних думок, це позитивно позначиться на вашій продуктивності у творчому плані.

Медитація виховує вміння концентруватися, що допоможе вам не відволікатися на думки про свою машину, ремонт, або те, як ви ненавидите ранок.

Ви зможете зануритися у свій проект прямо зранку, зосередитися на ньому і щось зробити ще до обіду.

Зарядка

Не обов’язково виходити вранці на вулицю в будь-яку погоду і пробігати кілька кілометрів (хоча після цього ви точно не заснете). Можна обмежитися 20 хвилинами кардіонавантажень в домашніх умовах: наприклад, на біговій доріжці. Якщо ви не хочете купувати тренажер , можна виконувати інші вправи: стрибки через скакалку, біг на місці і т.д.

Харчуйтесь вуглеводами

Зараз всі просто ненавидять вуглеводи, але ці речовини дійсно потрібні організму. Вуглеводи позитивно впливають на когнітивні функції – вміння сприймати, запам’ятовувати і переробляти інформацію.

Якщо ви хочете креативної роботи мозку прямо зранку, варто включити в свій сніданок вуглеводи. Це не означає, що можна радісно поглинати цукор, шоколадки та випічку – вуглеводи є в овочах, фруктах, злаках – здоровий сніданок для плідного дня.

Почитайте щось

Читання вранці допомагає вашому мозку прокинутися і налаштуватися на роботу, покращує пам’ять, вербальні навички та аналітичне мислення. Книжка може підкинути вам нових ідей і налаштувати на креативні рішення, тільки треба знайти вартісну літературу.

Навряд чи вранці ви подужаєте щось серйозне, але легка, цікава книжка, без сумніву, стане вам у нагоді. Лише не варто плутати читання з зависанням в інтернеті і серфінгом по соцмережам – якщо ви прогортаєте кілька статусів або прикольних цитат, це ніяк не позначиться на вашій продуктивності – хіба що на настрої.

Пишіть вручну

1381505336_colorsЗ одного боку, здається дивним, що в наше століття високих технологій, коли збереження ідей відбувається за декілька секунд, хтось досі продає, а головне, купує, паперові щоденники та блокноти. На фоні великої кількості ґаджетів і програм здається, що писати вручну – це архаїчне дійство. Насправді ж, написання вручну покращує пам’ять, допомагає краще фіксувати ідеї і зберігати їх у будь-якому випадку, навіть якщо ви зламаєте або втратите свої пристрої.

Тож, поки ви п’єте свою каву (або зелений чай), можете накидати план дня від руки – це буде ще одне невелике тренування для вашого мозку.

Передивіться кращі роботи

Якщо вранці на вас напала творча криза, перегляньте кращі роботи або кращі частини кращих робіт. Якщо ви відчуваєте, що гвинтики творчого запалу обертаються зі скрипом або зупинилися зовсім, підштовхніть їх своєю ж творчістю. У вас напевно є улюблені роботи, які подобаються вам найбільше – отримайте від них задоволення і згадайте, що ви – творча особистість.

Складіть графік і дотримуйтеся його

Було б класно, якби творчі особистості могли спокійно працювати, розвалившись на дивані й чекаючи натхнення. Але в нашому суворому світі більшість творчих професій – це провалені дедлайни, скажені клієнти і фактори, які постійно відволікають.

Було б класно, якби творчі особистості могли спокійно працювати, розвалившись на дивані й чекаючи натхнення.

Тому краще скласти собі список справ, розподілити їх за важливістю і виконувати в порядку черговості. Якщо ви зробите це вранці (вручну чи ні), зможете налаштуватися на виконання. Так би мовити, сконцентрувати свою ментальну енергію на тих проектах, які дуже чекають вашої уваги.

Відсторонюйтеся від проекту

Є чудовий спосіб стати більш креативним і продуктивним одразу, як тільки ви приступаєте до проекту. Цей спосіб називається «психологічна дистанція». Ви коли-небудь помічали, як легко давати поради по чужих проектів? Бачиш тисячі рішень, а безпосередній виконавець рве на собі волосся, намагаючись встигнути за термінами. Це відбувається через те, що ви не зацікавлені в його проекті, не хвилюєтеся щодо успіху, грошей і виразу обличчя замовника, коли він почує про провал дедлайну.

Те ж саме можна робити і з своїми проектами: уявити, що замовник – не реальна людина, а ельф з далекої міфічної країни, терміни виконання збільшені на один рік або взагалі це не ваше замовлення, а ви просто взялися його робити заради інтересу. Головне – уявити настільки реально, наскільки це можливо. Якщо у вас вийде, ви розслабитеся, і креативні думки потечуть рікою, або, принаймні, з’являться у вашій голові.

via professionali

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. 4 роки ago

    фівкенгячсмитьвапролдцукенгшщйцукенгшщфівапролдцукенгшщзцукеншщйцукегшщенгшщзгшщцук6789456780укенгшвапролщкенгшшшшшшівапролівапро

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: