Меню & пошук

40 життєвих уроків, які я вивчив до 40 років

40 життєвих уроків, які я вивчив до 40 років

[ads-pc-2]

photo-1415226581130-91cb7f52f078

Людині, яка відкрила для себе всі ці істини, нещодавно виповнилося 40 років. Життя Джейсона було сповнене найрізноманітнішим досвідом – хвороби, які здавалися смертельними, самозцілення, любов і втрата близьких, важка праця – все, що відбувалося з ним, допомогло прийти до простих, але важливих висновків. Останній з них він записав недавно, на сороковому році свого життя.

 1. «Неможливо розставити всі крапки над «i», не озираючись назад»

Стів Джобс був правий, коли казав про ставлення до грошей. Бувало стільки моментів, коли представлена можливість не виправдовувала себе, але потім, рік потому, ти знаходиш нові можливості прямо за рогом.

2. «Важко працювати не завжди означає працювати розумно»

Те, що ви працюєте по 16 годин на добу, ще не означає, що ви ефективно використовуєте свій час. Так, щоб досягти своєї мети потрібно важко працювати, але якщо, при цьому, ви неорганізовані і нераціональні – це марна трата часу.

3. «Ніколи не йдіть розлюченим від коханої людини»

Батько помер, коли мені було 19 років. За кілька тижнів до того ми з ним посварилися через якусь дрібницю. Через тиждень ми помирилися. Потім він помер. Життя – безцінний дар. В один момент хтось ще тут, поруч, а в наступний – його може вже не бути. Тому розумно підбирайте кожне слово, яке говорите близьким, адже воно може виявитися останнім.

4. «Не дозволяйте дрібним речам дратувати вас»

Невже так важливо, хто яку роботу по дому зробив? Ви можете виграти битву, але ви програєте війну. Не сваріться через подібні дрібниці – воно того не варто.

5. «Не існує одного універсального для всіх рецепта краси і здоров’я»

Якщо я двометровий чоловік, який важить 90 кілограм, то як може одна дієта або одна тренувальна програма підійти мені і дівчині з ростом 1,6 метра і вагою 45 кілограм?

6. «Ніхто не ідеальний»

Особливо це стосується людей, яких ми підносимо над іншими. Якими б чудовими та обдарованими вони не були, вони такі ж люди. Кожен з нас робить помилки, і ніхто не ідеальний.

7. «Приймайте поради лише від справжніх експертів»

Дуже часто буває, що люди, у яких недостатньо або взагалі немає досвіду, роздають поради. Як ви думаєте, чому Чарлі Нолз – один з кращих вчителів медитації? Тому що він практикує медитацію з чотирьох років! Іноді ніщо не може замінити працю і досвід. Приймайте поради лише від справжніх експертів. А щоб самому стати експертом в певній сфері, треба працювати мінімум по 10 годин на день довгі роки.

8. «Ми всі кудись поспішаємо, але потрібно навчитися зменшувати оберти»

Ми постійно намагаємося встигнути зробити якомога більше за якомога менші строки, втиснути ще одну «важливу справу» в свій графік. Але це не завжди добре. Такі практики як йога і медитація допомагають «пригальмовувати» і знаходити зв’язок із самим собою.

9. «Той, ким ви є на роботі, з друзями, за сімейною вечерею – це один і той же чоловік»

Мій тренер часто говорив мені, що неможливо тинятися по полю, і вважати, що під час матчу ти покажеш чудову гру. Ти повинен бути на одному рівні весь час. Адже чому багато спортсменів досить жорстокі в житті? Тому що їх навчають жорстко грати.

10. «Ми не можемо знати і розуміти все»

Погані речі трапляються з усіма. Іноді незабаром з’являється промінь надії. Іноді його немає. Саме в таких ситуаціях ви повинні постаратися прийняти, що деякі речі просто не піддаються поясненням. Можливо розуміння того, що сталося, прийде до вас пізніше.

c38fccbd

11. «Вірте в карму»

Я переконався в ній на особистому досвіді і на досвіді моїх друзів і близьких. Чим більше ви віддаєте – тим більше отримуєте.

12. «Ви – це комбінація п’яти чоловік, з якими проводите найбільше часу»

Звучить це, можливо, як кліше, але, все ж, так і є. Якщо ви дійсно хочете змінити своє життя, вам потрібно змінити оточення. Проводьте більше часу з людьми, які в вас вірять і підтримують.

13. «Йога дійсно працює»

У мене було зміщення двох дисків в поперековому відділі, які тиснули на сідничний нерв. Я страждав від сильного болю, двоє лікарів сказали, що мені треба зробити операцію. Тоді я почав практикувати йогу. Результат мене дуже порадував.

14. «Баланс і стриманість – ключ від усіх дверей»

Іноді всім нам необхідно себе розважити. Природно, щоденне поїдання тістечок – не найкраща ідея, але час від часу дозволяти собі такі «розваги» потрібно, це вас не вб’є. Одержимість здоровим способом життя часто викликає стрес і, навпаки, лише шкодить.

15. «Ваш внутрішній голос завжди правий»

Завжди, завжди слухайте свій внутрішній голос. Кожен раз, коли я йшов проти власної інтуїції, це оберталося катастрофою. Слухайте своє чуття, воно ніколи не підведе.

16. «Якщо ви не щасливі самі з собою, то ніколи не будете щасливі з іншою людиною»

Будь-які вдалі взаємини починаються з вас. Ви не можете покластися на когось, щоб він ощасливив вас. Вдала людина – лише вершина айсберга, а основа знаходиться у ваших руках.

17. «Майбутнє медицини в змішуванні західних і східних напрямків»

Я великий шанувальник східної медицини – акупунктури, шиацу, рейки, лікування травами. Але східна медицина не досконала, і всі погодяться, що західній теж є куди розвиватися. Але, на мою думку, майбутнє за об’єднанням цих двох напрямків.

18. «Енергія відчутна, як позитивна, так і негативна»

Всі ми в той чи інший момент це відчуваємо – з однією людиною ми переповнені життєвою силою, з іншим – виснажені. Енергія дуже реальна.

19. «Ніхто не знає ваше тіло краще вас»

Коли я проходив курс лікування, то багато людей давали мені поради. Одні виявилися марними, інші дуже допомогли. Який підхід вибрати залежало лише від мене, адже я краще знаю і відчуваю своє тіло.

nQZcA7PRTyuduZPSZQ88_wanderlust

20. «Друзі приходять і йдуть»

Якщо ви були близькі з людиною 10 років тому, це не означає, що ви будете також близькі сьогодні, і це нормально. Люди змінюються, а з ними змінюються відносини. Іноді люди непомітно приходять у ваше життя в певний період, щоб допомогти досягти мети, зрозуміти щось, а потім вони так само йдуть. Це магія життя і взаємин – постійний прогрес.

21. «Зелені овочі дуже корисні всім»

Зверніть увагу – немає жодної дієти, в якій би не радили, а тим більше забороняли зелені овочі.

22. «Кожен приймає смерть по-своєму, і кожна смерть не схожа на інші»

Смерть нікому не дається легко, і вона завжди приходить по-різному. Ти можеш втратити батька, друга, бабусю – щоразу будуть інші переживання і різне сприйняття.

23. «Багатьом хворобам можна запобігти»

Багато захворювань, включаючи деякі форми раку, діабет, серцеві захворювання, спровоковані способом життя та харчуванням. Ведучи здоровий спосіб життя, ми не тільки можемо запобігти більшості захворювань, ми можемо змінити нашу генетику.

24. «Всесвіт, Бог, або кому як завгодно називати ту Вищу Силу, знає, коли прийде наш час»

Дуже часто, коли мені здавалося, що кінець вже близький, зі мною відбувалося щось неймовірне. Це могла бути випадкова зустріч з незнайомцем, який допоміг мені або невелике везіння – щось траплялося саме в той момент, коли я був близький до прірви.

25. «Подяка – шлях до щастя»

Подяка – це риса, присутня у всіх релігіях. Це справді велика сила! Завжди будьте вдячні за те, що маєте. Яким би поганим не здавалося ваше становище, завжди є хтось, кому зараз набагато гірше. Мама казала мені: «Хлопчик, у якого не було черевиків, плакав, поки не зустрів хлопчика, у якого не було ніг».

26. «Не порівнюйте себе з іншими і не намагайтеся бути кимось іншим»

Завжди знайдеться хтось, у кого більше грошей, краще налагоджені відносини, краща робота… Порівнюючи себе з кимось або намагаючись бути кимось іншим, ви вступаєте в гру, яку ніколи не виграєте. Оскар Уайльд говорив: «Будь собою; все інше прийде».

27. «Щастя не купиш за гроші»

Я виріс в небагатій родині, тому мені завжди хотілося заробляти багато. Коли мені виповнилося 27 років, я заробив достатньо грошей, щоб покрити всі свої борги за навчання. Але от чи був я щасливий? Ні. Я дуже швидко зрозумів, що щастя не купиш за гроші. Зверніть увагу, успішні люди успішні тому, що займаються улюбленою справою. Зосередьтеся на щасті, тоді з’явиться достатньо грошей, а не навпаки.

28. «Відпустка – це прекрасно!»

Раніше я не був фанатом відпустки. Ніколи не брав відпустку навіть на тиждень, обмежувався 3-4 днями. Але відпустку придумали не дарма! У цей період людина може розслабитися і очистити свій мозок.

29. «Бути у формі не означає бути здоровим»

Іноді люди в найбільш, на перший погляд, хорошій фізичній формі виявляються дуже хворими. Адже для вашого здоров’я і гарного самопочуття важлива не лише фізична підготовка, але і ваші думки, ваше оточення, сприйняття світу.

30. «Наш внутрішній світ – ключ до нашого здоров’я»

Як говорилося раніше, потрібно прислухатися до свого внутрішнього голосу. Це стосується і питання здоров’я.

31. «Потрібно бути ближче до природи»

Я дуже люблю піші прогулянки. Але віднедавна я дуже полюбив ходити босоніж по піску або по траві. Це додає життєвої енергії.

32. «Не сприймайте себе надто серйозно»

Ви повинні вміти сміятися над собою. Бути завжди занадто серйозним не корисно для вас і для оточуючих.

33. «Є лише один правильний спосіб прийняти комплімент»

Для цього достатньо просто сказати «спасибі».

34. «Цукор, рослинний білок і продукти пастеризації некорисні для здоров’я»

Думаю, що з цим погодиться кожен лікар. Якщо ви вживаєте ці продукти, то потрібно розумно обмежити їх кількість.

35. «Кожен з нас зазнає стресу, і це проявляється по-різному»

Займатися виснажливою роботою, щоб звести кінці з кінцями, або піклуватися про хвору на рак близьку людину – все це сильний стрес. Якщо у вас є достатньо грошей або ви фізично здорові, це не означає, що ви не піддаєтеся стресу. Стрес супроводжує нас всюди, просто в різних формах. І проявляється він у різних формах – у когось зовні, у когось внутрішньо, вражаючи найслабші частини тіла. Стрес завжди буде у вашому житті, ви повинні зрозуміти, як потрібно з ним справлятися – «Ви не можете зупинити хвилі, але ви можете навчитися серфінгу».

36. «Цілі і дедлайни важливі, але іноді ви повинні зупинятися і говорити собі: «я не знаю коли, я не знаю як, але це відбудеться»

Це не завжди діє, адже найчастіше ми бачимо те, що хочемо бачити. Тому раджу повернутися до пункту №15 – прислухайтеся до свого внутрішнього голосу.

37. «Ви самі залучаєте свою удачу»

Ви повинні чітко уявляти те, до чого прагнете, відчувати це – тоді все вийде.

38. «Коли ви знаходите своє покликання, починають відбуватися дивні речі»

Коли відкриваєш власну справу, вона займає весь твій час. Повинно пройти чимало часу, поки все налагодиться і піде так, як ви задумували. Але в якусь із безсонних ночей ти розумієш, що відбувається щось неймовірне, у тебе все виходить, все стає краще! Значить, ти знайшов своє покликання.

39. «Все взаємопов’язане – розум, тіло, те, що нас оточує»

З цим, думаю, ніхто не сперечатиметься!

40. «Медитація змінює все»

Очищати свій розум також важливо, як очищати тіло. Я медитую 2 рази на день по 20 хвилин, вранці та перед сном. Після кожної медитації я відчуваю, що немов з мого розуму спадає пелена. Я почуваю себе більш розслабленим, більш спокійним, в гармонії з собою. Я став більш виражено відчувати – якщо я щасливий, то щастя майже доходить до екстазу, коли я їм улюблені страви – вони здаються більш смачними, ніж раніше. Це як змінити чорно-білий старий телевізор на новий, з великою кількістю каналів і HD-якістю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. 5 років ago

    “Your inner voice is always right” is my favorite because there are many times when I proved this to myself. The others inspires me to live life to the fullest.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: