Меню & пошук

Льодовики Ґренландії тануть швидше, ніж вважалося — дослідження

Льодовики Ґренландії тануть швидше, ніж вважалося — дослідження

Уже пізно щось зупинити.


[ads-pc-2]

Льодовики в Ґренландії тануть швидше, ніж вважалося раніше. Про це йдеться у новому дослідженні науковців, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), повідомляє The Guardian.

Для проведення дослідження науковці використовували кліматичні дані NASA та станції GPS для вивчення льодових покривів Ґренландії. За даними науковців, з 2002 по 2016 роки Ґренландія втрачала щорічно 260 мільярдів тонн льоду.

Також у дослідженні вказано, що лід танув в чотири рази швидше у 2013 році, ніж у 2003. На думку науковців, вже може бути пізно, щоб уникнути наслідків такої кількості льоду, що розстанув.

«Усе, що ми можемо зробити — адаптуватися і пом’якшити подальше глобальне потепління, вже пізно, щоб уникнути будь-якого ефекту», — заявив керівник дослідження, Майкл Девіс.

Також паралельно вчені з Університетів Каліфорнії, Ірвінгу та Нідерландів провели дослідження про льодовики Антарктики, що тануть. Вони з’ясували, що за останні чотири десятиліття втрати антарктичного льоду також прискорилися: з 40 мільярдів тонн на рік у 1980-х роках до більш ніж 250 мільярдів у 2009-2017 роках.

Щороку рівень води в морі зростає на 0.7 міліметра через льодовики Ґренландії, якщо вони розстануть остаточно, то рівень води зросте на 50 сантиметрів, що загрожує цілим островам та багатьом містам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: