Меню & пошук

Sputnik: новий формат міського туризму

Sputnik: новий формат міського туризму

[ads-pc-2]

vladapeople.635c9

Ідея створення сервісу Sputnik (www.sputnik8.com) прийшла в голову Олександру Кіму, мандрівнику і програмісту. У якийсь момент свого життя він зрозумів, що потрібно знайти таку сферу діяльності, яка б об’єднувала його захоплення подорожами та вміння програміста. Вступивши в магістратуру МТЕ в Санкт-Петербурзі, в жовтні 2011 року разом з одногрупницею соціологом Олександрою Скоробогатовою вони почали ростити і розвивати ідею Sputnik.

У грудні 2011 року вперше спробували провести зустрічі місцевих жителів з іноземцями, а в травні 2012 запрацювала перша версія сайту. На ній було всього 35 екскурсій і лише англійською мовою. Іноземці із задоволенням вчилися готувати борщ і млинці, лазили по дахах Пітера і просто гуляли містом. Літній сезон в Петербурзі, показав, що ідея до душі і мандрівникам, і місцевим експертам. А це означало, що потрібно розвивати її і далі.

Взимку 2012 року з’явилися екскурсії російською мовою в Петербурзі, а вже через три місяці відкрилося відділення Sputnik в Москві. В цей же час проект виграв грант Start Fellows в 25000 $ від проекту Павла Дурова та Юрія Мільнера з підтримки початківців в сфері ІТ-компаній. Ще через чотири місяці, тобто зараз, в липні Sputnik “вилетів” за кордон – до Києва. Команда думала відкривати Львів восени, проте активність така, що це буде зроблено навіть раніше.

Дві важливі складові лежать в основі проекту – це технологічна платформа і спільнота. Сайт дозволяє забронювати екскурсії в кілька кліків, зв’язатися з екскурсоводами безпосередньо і знайти цікавий тур. Все це повинно бути красиво, приємно і доступно. Спільнота місцевих експертів – це людський ресурс, який дозволяє нам говорити про те, що на будь-який запит може бути знайдена екскурсія. Адже в кожному місті є людина, яка знає саме те, що вам потрібно. Технології і люди в цьому проекті нерозривно пов’язані між собою.

Новий міський туризм

В основі Sputnik лежить ідея нового туризму – нового способу пізнання світу під час подорожі. Чому люди їдуть кудись взагалі? Тому що у них гостро постає потреба у пізнанні, у переосмисленні свого “замиленого” середовища, отриманні якісно нового досвіду. Досвід такий можливий лише з тими людьми, котрим відкритість і знання допомагають побачити все те чудесне, що є в кожному місті. Sputnik8.com об’єднує таких місцевих експертів – тих, хто любить і знає свої рідні Петербург, Москву, Київ чи Львів і хоче поділитись цим з іншими.

jEfmFrkv3zJwS

Тут важливо розуміти принципову різницю між професійним гідом, для котрого люди – це робота, і міським експертом, для якого важливі спілкування і емоції.

Як це працює?

В основному ті, хто хоче проводити екскурсії (не до кінця відповідне слово англійському activities) – це екстраверти, у котрих вистачає енергії і позитиву, щоб ними ще й ділитись. Вони цікавляться своїм містом, часто професійно (архітектори, художники, мистецтвознавці, дизайнери, історики тощо) або ж просто люблять фан  (паб-кроули – одні із найпопулярніших турів).

Мотивами стати експертом безліч – гроші, нові знайомства по всьому світу, незвичайне проведення часу, дуже часто – це можливість попрактикуватись в іноземній мові.

Для того, щоб стати гідом, не потрібно проходити курси і здавати екзамени. Все максимально просто – додати свою екскурсію можна буквально за кілька хвилин за посиланням http://www.sputnik8.com/ru/host-tour. Головна задача – зробити її максимально цікавою: класні фото, класний опис. Якщо експерт може проводити екскурсію на іноземній мові – взагалі чудово.

Далі команда Sputnik8.com “причесує” тур чи майстер-клас. Вже на цьому етапі гід стає частиною команди, адже спілкування йде не з роботом, а з живими людьми.

Коли екскурсія готова до виходу на сайт, проводиться інтерв’ю з гідом вживу чи по скайпу ( щоб впевнитись, що 20 літня студентка, що захоплюється мистецтвом – насправді не 60 річний чоловік із невизначеними цілями, як мінімум). Також на цьому етапі команда платформи відповідає на питання, радить, словом – максимально сприяє реалізації задуму. Як правило, при цьому у експерта народжується ще кілька ідей екскурсій – це завжди вітається.

Наступний крок – це тестова екскурсія, на яку запрошуються всі бажаючі. Безкоштовні екскурсії часто проводяться на іноземній мові, щоб дати можливість учасникам підтягнути англійську / німецьку / польську / хінді. Проводяться вони в основному по неділях. На ці тури завжди можна зареєструватися (якщо залишаються вільні місця) в розділі “Free tours”. Лише переконавшись, що з екскурсією все гаразд, команда додає її на сайт.

Які незвичайні екскурсії є вже зараз?

Зараз у розділі “Київ” більше 40 ескурсій. Деякі з них – повністю ексклюзивні (як наприклад “Киев-Петушки: новый урбан арт” http://www.sputnik8.com/ru/activities/622). Є екскурсії по дахах, в підземелля, по місцях сили і з можливістю загадувати бажання, історичні, літературні, архітектурні, кулінарні.

Конкурс від Sputnik та Inspired

1. Подумай над найнестандартнішою екскурсією Києва або Львова, яку б ти міг провести.

2. Зареєструй її на http://www.sputnik8.com/ru/host-tour до 18 серпня включно. Зазнач в описі “I am Inspired!”. Не турбуйся, модератор зазначить, що додати та скерує тебе. Єдина вимога: екскурсія чи майстер-клас повинні бути реальними, щоб ми змогли їх протестувати.

3. Sputnik обере 5 найнеординарніших екскурсій, проведе їх протягом тижня (до 25 серпня) та викладе на сайті у спеціальний розділ. Фото з екскурсій будуть доступні на сторінках вконтакті https://vk.com/sputnik8 та фейсбук https://www.facebook.com/sputnik8com, щоб кожен міг відчути себе їх учасником і зрозуміти, кому віддати голос.

4. Користувачі самі визначать, хто виявився найкращим гідом, ставлячи лайки на сторінках екскурсій чи майстер-класів на сайті http://www.sputnik8.com/ru/kyiv/tours (жодні махінації не пройдуть – команда прогляне усіх, хто голосував). Сумуватимуться усі лайки (Вконтакте, Facebook, Twitter).

5. А 1-го вересня кращий експерт міста отримає приз, а точніше цілих 3:

  • 8 квитків на екскурсії Києва, Москви або Петербурга на вибір*!
  • Подарунок в розмірі 500 гривень
  • Безкоштовний день у вільному просторі Freud House (http://www.freud-house.com.ua/) – одному із найбільш затишних та насичених подіями у Києві!

4. Можливість стати найпопулярнішим гідом Києва чи Львова та заробляти на своєму захопленні;)

Найкращі конкурсні екскурсії будуть показані у статті на Inspired.

Отже, якщо ти знаєш про місто щось таке, чого не знають інші, можеш навчити будь-якого іноземця робити справжню київську котлету на своїй кухні або ж власною харизмою можеш перетворити прогулянку по Борщагівці (Левандівці) на захоплюючу мандрівку – обов’язково розкажи про це!

*8 квитків на экскурсії вартістю до 150 грн. з людини в Пітері, Москві, Києві до 30 жовтня включно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: