Меню & пошук

10 вуглецево-нейтральних будівель 2020 року за версією Dezeen

10 вуглецево-нейтральних будівель 2020 року за версією Dezeen

Готелі, муніципальні будинки та офісні приміщення.


[ads-pc-2]

Видання про архітектуру, інтер’єр і дизайн Dezeen назвало 10 вуглецево-нейтральних будівель 2020 року. 

«У нашому огляді 2020 роки ми розглянемо 10 кращих прикладів вуглецево-нейтрального дизайну, зокрема будівлі з нульовим і негативним вуглецевим викидом», — йдеться на сайті видання. 

10 кращих вуглецево-нейтральних будівель у 2020 році:

  • Готель Bauhofstrasse, Німеччина, від Von M

Готель Bauhofstrasse став першою будівлею з нульовим викидом вуглецю у Людвігсбурзі. Хоча фундамент бетонний, готель побудований з дерев’яних модулів, які компенсують використання вуглецево-інтенсивного бетону.

  • Плавучий офіс в Роттердамі, Голландія, від Powerhouse

Голландська студія Powerhouse розмістила свій автономний плавучий офіс на річці Маас у Роттердамі. Дерев’яна будівля має сонячні панелі і систему теплообміну на водній основі.

  • Paradise, Великобританія, від Feilden Clegg Bradley Studios

Проєкт Feilden Clegg Bradley Studios — шестиповерховий вуглецево-нейтральний офіс з крос-клеєної деревини. Архітектори підрахували, що поглинений вуглець в деревині компенсує викиди вуглецю, що утворилися в процесі будівництва і в перші 60 років експлуатації будівлі.

Норвезька компанія Snøhetta завершила будівництво офісу Powerhouse Telemark з негативним вуглецевим слідом у місті Порсгрунн. Воно спроєктоване таким чином, що виробляє більше енергії, ніж може споживати протягом усього терміну експлуатації.

  • Розширення будівлі A-Block, Канада, від Dialog

Проєкт Dialog — розширення будівлі A-Block, яке має сонячні панелі для виробництва енергії для компенсації річних викидів вуглецю.

  • Муніципальні будинки Passivhaus, Великобританія, від архітектурної студії Mikhail Riches

Метою студії було надати 600 доступних будинків з низькими показниками енергоспоживання, які також спонукають жителів вести низьковуглецевий спосіб життя.

  • Flat House, Великобританія, від Practice Architecture

Будинок у Кембриджширі побудований зі збірного конопляного бетону. Власники ферми Марджент, де розташований будинок, вирощують коноплю. Вони запропонували компанії Practice Architecture використати цю рослину для створення будинку з «неймовірно низьким вмістом вуглецю».

  • Розширення готелю GSH, Данія, від 3XN

До готелю GSH на острові Борнхольм у Данії додали вуглецево-негативну прибудову.

  • No Footprint House, Коста-Рика, від A-01

No Footprint House — будинок з нульовим викидом вуглецю, в якому інтер’єр спроєктований так, щоб пасивно контролювати клімат.

  • CLT Passivhaus, США, від Placetailor і Generate

Бостонський житловий будинок CLT з нейтральним викидом вуглецю побудований з використанням модульної системи. Компанія заявила, що будівля буде накопичуючи вуглець у деревині пористої структури протягом усього терміну експлуатації.

Раніше видання Dezeen склало підбірку 10 дизайн-проєктів 2020 року, які допомагають зберегти соціальну дистанцію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: