Меню & пошук

Повсталі з попелу: нідерландська компанія відновила ґаргулью з Нотр-Даму на 3D-принтері

Повсталі з попелу: нідерландська компанія відновила ґаргулью з Нотр-Даму на 3D-принтері

Скульптуру зробили з автентичних глини та попелу


[ads-pc-2]

Нідерландська компанія Concr3de пропонує відновлювати Нотр-Дам за допомогою 3D-друку. Для демонстрації його можливостей інженери відновили з попелу та автентичної глини одну зі зруйнованих ґаргуль собору, пише Deezen.

Засновники Concr3de, архітектори Ерік Гебоерс і Маттео Балдассарі, відтворили Le Stryge. Це статуя одного з демонів, що сидить на даху готичного собору в Парижі.

У роботі використали суміш вапняку та попелу, який знайшли після пожежі. Ці матеріали стали основою статуї.

«Ми бачили момент, коли впав шпиль. Тоді ми подумали, що можемо запропонувати спосіб поєднати старі матеріали з новою технологією. Це дозволить прискорити реконструкцію і зробити не просто копію оригіналу, а собор, про історію якого можна було б говорити з гордістю», – пояснив Гебоерс.

Архітектор вважає: використання матеріалів, які лишилися після пожежі, дозволить вирішити певні філософські проблеми, пов’язані з відновленням Нотр-Даму. Адже глиняні кар’єри, де брали сировину для будівництва собору, давно під землею – над ними збудували житлові квартали. Дерева, які стали балками, росли кількасот років тому. Однак за допомогою 3D-друку та 3D-сканування можна створити майже ідентичну сировину.

«Ми маємо спеціальний струменевий 3D-принтер. Він чудово налаштований для роботи з кам’яними матеріалами. Принтер друкує з точністю до 0,1 міліметра. Та найголовніше: ми можемо задавати параметри для сировини, яка нам потрібна», – зазначили в Concr3de.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: