Меню & пошук

Космічний апарат Solar Orbiter зробив найближчі в історії знімки Сонця

Космічний апарат Solar Orbiter зробив найближчі в історії знімки Сонця

Solar Orbiter — спільна місія Європейського космічного агентства і NASA вартістю 1,3 млрд доларів.


[ads-pc-2]

Космічний апарат для дослідження Сонця Solar Orbiter, який запустили 10 лютого 2020 року, отримав найближчі зображення Сонця в історії, повідомляє The Guardian. 

На зображеннях можна побачити, що Сонце вкрито «вогнищами» — мініатюрними версіями сонячних спалахів. Знімки апарат зробив між орбітами Венери і Меркурія на відстані близько 77 мільйонів кілометрів від Сонця.

Solar Orbiter — спільна місія Європейського космічного агентства і NASA вартістю 1,3 млрд доларів. Спостереження апарату мають допомогти визначити, чому атмосфера Сонця настільки гаряча в порівнянні з поверхнею — головний парадокс у фізиці Сонця. Мініатюрні спалахи на поверхні Сонця теоретично можуть пояснювати це явище, але досі жоден апарат не зміг зробити якісні фото атмосфери Сонця. 

Останні зображення показують, що відбувається в зовнішній частині атмосфери Сонця, відомої як Сонячна корона. Температура корони становить понад мільйон градусів за Цельсієм, на кілька порядків вище, ніж поверхня Сонця, яка є відносно прохолодною (5500°С).

«На перший погляд Сонце може виглядати спокійним, але коли ми дивимося детально, ми можемо бачити ці мініатюрні спалахи всюди, куди б ми не подивилися», — сказав Девід Бергманс з Королівської обсерваторії Бельгії, головний дослідник місії. 

Детальні фотографії Сонця можна переглянути на сайті NASA. 

Раніше NASA виклали таймлапс активності Сонця за останні 10 років

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: