Меню & пошук

У Норвегії побудували 11-поверховий офіс, який виробляє більше енергії, ніж споживає

У Норвегії побудували 11-поверховий офіс, який виробляє більше енергії, ніж споживає

В офісі немає підвалу, щоб зменшити кількість використаного бетону.


[ads-pc-2]

Норвезька компанія Snøhetta завершила будівництво офісу Powerhouse Telemark з негативним вуглецевим слідом у місті Порсгрунн. Воно спроєктоване таким чином, що виробляє більше енергії, ніж може споживати протягом усього терміну експлуатації, пише Dezeen.

Будівля теплоізольована і має великий фотоелектричний навіс, що покриває дах і південний фасад, який буде виробляти 256 тисяч кіловатів енергії щороку.

За словами Snøhetta, офіс створить достатньо надлишкової відновлюваної енергії, щоб компенсувати вуглець, який будівля буде споживати протягом 60 років. Це також компенсує вуглець, необхідний для будівництва і знесення.

11-поверхова будівля Powerhouse Telemark має скошену форму даху. Це допомагає максимізувати ефективність фотоелектричного навісу і створює усередині світлий простір.

«Що ми довели цією будівлею, так це те, що у будівельної індустрії більше немає виправдання, щоб не будувати енергоощадні будівлі. Всі системи, які знаходяться в цій будівлі, існують на ринку», — сказала компанія.

Всередині будівлі знаходяться різні офісні приміщення, а також барна стійка, ресторан, зала для зустрічей в пентхаусі і тераса на даху. В офісі немає підвалу, щоб зменшити кількість використаного бетону.

Серед матеріалів, які використали для інтер’єру, — місцеве дерево, гіпс та килимова плитка, 70% якої виготовили з перероблених рибальських сіток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: