Меню & пошук

Чому Starbucks і McDonald’s відмовляються від пластикових трубочок, і ми теж маємо це зробити

Чому Starbucks і McDonald’s відмовляються від пластикових трубочок, і ми теж маємо це зробити

Чим небезпечні пластикові соломинки


[ads-pc-2]

Світова мережа кав’ярень Starbucks оголосила, що повністю відмовиться від пластикових трубочок з 2020 року, натомість почне використовувати соломинки та кришечки з біоматеріалів. Від трубочок відмовилася авіакомпанія Alaska Airlines та мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s, щоправда лише у Великобританії та Ірландії. Також пластикові соломинки опинилися під забороною у Сіетлі. Розбираємося, навіщо так роблять, і чому пластикові соломинки небезпечні для планети.

Що не так з пластиковими трубочками?

Тільки в США щодня використовують 500 мільйонів пластикових соломинок. Усі вони не переробляються, а більшість після одноразового використання одразу опиняється на смітнику.

Соломинки становлять тільки 4% від усього пластикового сміття за кількістю та ще менший відсоток за вагою. З близько 9 мільйонів тонн пластикового сміття, що опиняється у воді по всьому світу, пластикові трубочки становлять 2 тисячі тонн, за підрахунками дослідників. Проте саме від них часто потерпають океанські жителі.

2015 року відео з черепахою, з носа якої дістають пластикову трубочку, стало віральним.

 


Воно спричинило появу антитрубочкових ініціатив, таких як The Last Plastic Straw, що закликає повністю відмовитися від пластикових соломинок і розповсюджувати інформацію про їх шкоду. Рух у соцмережах #StopSucking підтримали знаменитості.

Чим небезпечний пластик?

Дослідження показують, що до 2050 року у світовому океані вага всього пластикового сміття може перевищити вагу жителів океану.

За підрахунками вчених, які дослідили велике скупчення сміття в Північному Льодовитому океані, загальна кількість пластику, що плаває на поверхні океану, становить від 100 до 1200 тонн. На 400 тонн припадає близько 300 мільярдів пластикових виробів.

Раніше дослідники вважали, що в океанських водах опиняється 3% пластику, проте сьогодні його кількість оцінюють в 40%.

У травні 2018 року Scientific Reports опублікували дослідження, яке стверджує, що розмір Великої тихоокеанської сміттєвої плями у 16 разів більший, ніж його оцінювали раніше. Вона займає площу в 1,6 мільйонів квадратних кілометрів, що у 3 рази перевищує площу Франції.

 

Також великі скупчення пластику виявлені в Атлантичному та Індійському океанах.

Проблема забруднення пластиком стосується і України. На річці Боржава на Закарпатті під час паводків утворюються сміттєві затори, а шар сміття при цьому може сягати двох метрів.

Що я можу зробити?

  • Не купувати пластикові трубочки.
  • Замінити пластикові соломинки на металеві, паперові, бамбукові або скляні.
  • Носити з собою багаторазову трубочку для використання в кафе.
  • Попереджати персонал у закладах про те, що пластикова трубочка тобі не потрібна.
  • Використовувати менше пластику.
  • Маркований пластик здавати на переробку.

Фото: unsplash

Підписуйся на наш Telegram, щоб не пропускати найцікавіші тексти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: