Меню & пошук

13 речей з переробленого пластику

13 речей з переробленого пластику

Що відбувається з пляшками і пакетами після преробки


[ads-pc-2]

За даними ООН до світового океану щороку потрапляє 13 тонн пластику, дослідження показують, що до 2050 року в океані вага всього пластикового сміття може перевищити вагу його жителів. А нещодавно вчені вперше виявили мікропластик в організмі людини. Для того, щоб зменшити забруднення пластиком, такі великі бренди як Starbucks і McDonald’s відмовилися від пластикових трубочок, також їх заборонили у Сіетлі. У Новій Зеландії та Грузії повністю відмовляються від одноразових пластикових пакетів. А в США запрацювала система очистки океану від пластику.

Ми вже розповідали про те, як стиль життя zero waste, зменшення використання одноразового пластику і сортування сміття поступово поширюються серед українців. Цього разу показуємо, що відбувається з пластиком після переробки і як пластикові пляшки та пакети перетворюються на одяг, взуття, меблі та арт-об’єкти.


Взуття

Кросівки Аdidas

Кросівки Ultraboost Uncaged Parley від Аdidas виготовлені з переробленого сміття, яке зібрали на узбережжі океану, перш ніж воно встигло потрапити у воду. Вони створені в колаборації з організацією Parley for the Oceans. Минулого року продали 1 мільйон пар цих кросівок.

До 2024 року Аdidas планує повністю відмовитися від використання непереробленого поліестеру. А вже 40% весняно-літньої колекції 2019 року виготовлені з переробленого поліестеру.

Кросівки Ecoalf

Іспанський бренд Ecoalf виготовив кросівки з переробленого пластику, виловленого в Середземному морі, та з водоростей. На кожну пари кросівок пішло п’ять пластикових пляшок, які переробляли в пряжу для верхньої частини взуття. А нижня частина виготовлена з пінопласти, створеного з надлишків водоростей з озер і річок.

Черевики Vivobarefoot

Vivobarefoot випустив лінійку взуття з перероблених ПЕТ-пляшок. На виготовлення кожної пари пішло 17 пляшок. Так само, як інше взуття бренду, ці черевики імітують анатомію стопи, адже, як стверджують у компанії, цей матеріал міцний і гнучкий.

Чоботи Timberland

Timberland випустив лінійку взуття, одягу та аксесуарів, які на 50% виготовлені з переробленого пластику. На виготовлення одного рюкзака, наприклад, йде 7,5 пластикових пляшок. Сміття збирали на вулицях Гаїті, що дало можливість додатково заробити місцевим жителям.


Одяг

Сукні, спідниці, топи і пальто H&M

Шведський бренд H&M випустив колекцію одягу Conscious Exclusive з екологічних перероблених матеріалів. У ній використали перероблений поліестер, кашемір та оксамит. До лінійки одягу увійшли сукні, жакети, пальто, сорочки, джемпери, аксесуари та нижня білизна. Наприклад, пальто виготовлене з з переробленої вовни, а квіти на одязі –  перероблених ПЕТ-пляшок.

Спортивний жіночий одяг Girlfriend Collective

Бренд sustainable-одягу для спорту і відпочинку Girlfriend Collective випустив колекцію, виготовлену з перероблених риболовних сіток, що є найбільшими забруднюваами океанів. Проте й класичні легінси бренду на 25% виготовлені з перероблених одноразових пляшок для води.


Футбольна форма

Реал Мадрид

Футбольний клуб Реал Мадрид випустив ігрову форму, що створена з переробленого пластику, виловленого в океані. Форму матеріалу розробляв технічний спонсор клубу Adidas у колаборації з Parley For The Oceans.

На комплект форми (футболка і шорти) йде 25 великих пластикових пляшок. Під дією пресу та пари, структура пляшок руйнується, утворюється флекс, з якого роблять синтетичне волокно.

Ювентус

Adidas в колаборації Parley Ocean Plastic також створив форму для італійського футбольного клубу Ювентус. Вона також повністю виготовлена з переробленого пластику з океану. Також подібні форми створили для Манчестер Юнайтед (Англія), та Баварія (Німеччина).


Речі та меблі

Стілець

Компанія Humanscale у колаборації з Bureo створила перший у світі стілець з переробленого сміття, знайденого в океані. Для створення Smart Ocean Task Chair використали близько 1 кілограма перероблених рибацьких сіток.

Пляшка

Пляшка Soma glass bottle виготовлена зі скла, а чохол для неї створений з перероблених пластикових пляшок. На виготовлення одного такого чохла йде дві пляшки. А кришечка зроблена з бамбуку, що є відновлювальним ресурсом.


Велодоріжка

Перша велосипедна доріжка з перероблених пластикових пляшок, стаканчиків та упаковок з’явилася в Нідерландах у місті Зволле. Велодоріжка довжиною 30 метрів зроблена з переробленого пластику – з 218 тисяч пластикових пляшок. Очікується, що таке покриття буде втричі витривалішим, ніж асфальт.


Арт-об’єкти

Скульптура кита

У Брюгге в одному з каналів встановили скульптуру кита з 5 тонн пластикових відходів. Інсталяцію створила бруклінська студія дизайну та архітектури Studiokca, яка разом з волонтерами Hawaii Wildlife Fund зібрали на гавайських пляжах 5 тонн пластику для інсталяції.

Інсталяція з шльопанців

Німецька художниця Лііна Клаус створила інсталяцію у формі різнокольорової хвилі з 5 тисяч шльопанців, викинутих на берег океану. Арт-об’єкт з’явився на курорті Семіньяк біля пляжного клубу Potato Head. Шльопанці для інсталяції художниця зібрала разом з помічникамина узбережжі Балі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: