Меню & пошук

На Марсі достатньо кисню для підтримки життя — дослідження

На Марсі достатньо кисню для підтримки життя — дослідження

Життя на Марсі реальність?


[ads-pc-2]

Науковці Лабораторія реактивного руху NASA провели дослідження, результати якого стверджують, що на Марсі, ймовірно, достатня кількість оксигену для підтримки життя. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Nature.

Дослідження почалося з відкриття ровером Curiosity оксиду марганцю, які можуть існувати лише за наявності великої кількості кисню. Науковці стверджують, що соляна вода на Марсі може містити достатньо кількість кисню для дихання аеробних мікроорганізмів.

Команда науковців дослідила скільки кисню може бути в підземних соляних озерах і чи достатньо його для життя. Виявилося, що цього цілком досить, особливо в Полярних регіонах, оскільки знижена температура там означає, що кисню лише потрапляти в озера. Концентрація кисню там може досягати 0,2 моля на метр кубічний.

Чому нам всім треба на Марс?

Це набагато більше мінімально необхідної концентрації для бактерій, і цього може вистачити для потреб більш складних багатоклітинних організмів.

«Це [відкриття] повністю змінює наше розуміння про потенціал існування життя на Марсі», – заявив у коментарі AFP науковець Влада Стаменковіч.

Це, втім, не означає, що життя на Марсі існує чи може існувати. Лише недавно вчені знайшли перше соляне озеро на поверхні Марсу.

Фото: NASA

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: