Меню & пошук

В Нідерландах відкрили першу велосипедну доріжку з переробленого пластику

В Нідерландах відкрили першу велосипедну доріжку з переробленого пластику

Її зробили з пляшок, стаканчиків і пакетів


[ads-pc-2]

У місті Зволле в Нідерландах відкрили першу велосипедну доріжку, зроблену з перероблених пластикових пляшок, стаканчиків та упаковок. Про це пише The Guardian.

Велодоріжка довжиною 30 метрів зроблена з переробленого пластику, що відповідає 218 тисячам пластикових пляшок. Очікується, що таке покриття буде втричі витривалішим, ніж асфальт.

Частини, з яких кладуть дорогу, мають легку вагу, їх просто встановлювати і це займає на 70% менше часу, ніж асфальтне покриття.

Дорога оснащена сенсором, що вимірює її показники: температуру, кількість велосипедів на ній та можливість витримати такий потік.

Велодоріжка стала частиною пілотного проекту, а в країні можуть з’явитися такі дороги протягом наступного року. Наступна велодоріжка з переробленого пластику з’явитьмся у селищі Гітхорт, а також в Роттердамі.

Асфальтне покриття спричиняє 1,5 мільйонів тонн викидів CO2 щороку.

Проте дехто вважає, що такі доріжки можуть бути небезпечними для довкілля. Гармен Спек з Plastic Soup каже, що дрібні частинки пластику можуть потрапити в навколишнє середовище під дією тепла, зношення або серез стоки.

Фото: unsplash

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: