Меню & пошук

Згруповані сповіщення, розумніша Siri та інше. Чого очікувати від iOS 12

Згруповані сповіщення, розумніша Siri та інше. Чого очікувати від iOS 12

Нове оновлення операційної системи від Apple.


[ads-pc-2]

На щорічній вересневій презентації компанія Apple анонсувала вихід нового програмного забезпечення, iOS 12. Його офіційний запуск запланований на 20:00 у понеділок, 17 вересня. Inspired розповідає, чого очікувати від iOS 12.

Які пристрої підтримує та для чого оновлюватися

За словами розробників Apple, головна мета iOS 12 — надійність та покращення показників для усіх пристроїв компанії. Очікувати грандіозних оновлень не доводиться, натомість на презентації встигли заявити, що нове програмне забезпечення дозволить «старим» гаджетам Apple працювати швидше: від 40% до 70% при виконанні різних функцій.

iOS 12 підтримуватиметься на усіх гаджетах, на яких працювала iOS 11. Це означає 22 пристрої — 11 iPhone, 10 iPad та 1 iPod touch. Це найширше оновлення, яке коли-небудь проводила Apple.

Усі «старі» пристрої, на яких працюватиме iOS 12:

 • iPhone X
 • iPhone 8 and 8 Plus
 • iPhone 7 and 7 Plus
 • iPhone 6S and 6S Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 6 and 6 Plus
 • iPhone 5S
 • iPad Pro
 • iPad (2018)
 • iPad (5-те покоління)
 • iPad Air та iPad Air 2
 • iPad mini 2, 3 та 4
 • iPod Touch (6-те покоління)

Згруповані сповіщення

Мабуть, найголовніше оновлення, яке міститиме iOS 12. Відтепер жодних більше 100 сповіщень за кожен лайк під фотографією в Instagram. Усі сповіщення з якоїсь програми будуть згруповані в одне, отже буде набагато легше (і коротше) переглядати сповіщення. І їх буде не так багато.

Окрім того, можна буде налаштувати відключення сповіщень напряму з головного екрану, не заходячи для цього в «Налаштування». Також Siri пропонуватиме користувачам, які сповіщення потрібно відімкнути, зважаючи на частоту використання додатків.

Час використання гаджету

Відтепер можна буде переглядати, скільки часу ти проводиш в своєму гаджеті, який додаток надсилає найбільше сповіщень. І навіть скільки часу ти «сидиш» в окремому додатку.

Ця нова функція повинна дозволити користувачам краще контролювати свій витрачений час на користування гаджетами. Також можна буде встановлювати ліміти на кількість часу, проведеного в окремому додатку чи взагалі на користування смартфоном. Як тільки користувач наближатиметься до ліміту використаного часу, йому приходитиме сповіщення. Ця функція називатиметься «App Limits».

Anomoji та Memoji

У iOS 12 користувачі зможуть створювати власні Memoji. Можна буде обирати різні кольори очей, шкіри, зачіску та інші риси. Також розшириться список Animoji — серед інших з’являться привиди, коала, тигр та тиранозавр.

Покращення режиму «Не турбувати»

Apple розширює функціонал режиму «Не турбувати». Відтепер буде функція «Не турбувати під час ночі» — у цьому режимі не приходитимуть жодні сповіщення. Якщо потрібно не пропустити якісь важливі сповіщення, можна буде активувати додатки, аби вони обходили режим «Не турбувати».

Для того, аби увімкнути режим, достатньо буде встановити час сну, наприклад, з 10 вечора до 7 ранку. Або ж, наприклад, увімкнути режим на час якоїсь події — як тільки користувач покине локацію, режим автоматично вимкнеться. Жодних більше кроків не потрібно робити.

Зміни в роботі Siri

Siri стає розумнішою. Створений режим «Siri Shortcuts»: у нього можна вводити конкретні фрази, почувши які, Siri відкриє конкретний додаток та включить необхідну функцію. Наприклад, фраза «їду додому» відкриє карти та прокладе найоптимальніший маршрут.

Очікується, що буде створений окремий додаток «Siri Shortcuts», оскільки компанія робить велику ставку на цю функцію.

Також Siri тепер розбирається в автоспорті: достатньо запитати її про Формулу 1 чи мотоспорт, а система видасть усю інформацію, результати та інше. Під контролем Siri тепер і всі паролі, тож шукати будь-який збережений пароль зі свого Apple ID буде ще простіше.

Новий додаток «Measure»

iOS 12 фактично пропонує користувачам відмовитися від необхідності користвуватися лінійкою. Тепер достатньо буде навести камеру на якийсь об’єкт, аби виміряти його розміри. Можна також вимірювати довжину різних точок, достатньо просто виділити дві точки, а система обрахує усе сама.

Оновлення різних додатків

У Apple Music тепер можна шукати пісню не за назвою, а просто за текстом. Також з’являться чарти багатьох країн (це оновлення уже тестується декілька останніх тижнів).

iBooks перейменовано в Apple Books. Відтепер можна буде повертатися до читання автоматично з того ж місця, де закінчив попередній раз, а також буде розділ «Книжковий магазин», в якому легше буде шукати та купляти книги.

Групові дзвінки в Facetime

Apple також оголосила про можливість проводити групові дзвінки в FaceTime, але ця функція не буде доступна одразу. Очікується, що протестувати її можна буде з наступним оновленням iOS, приблизно у жовтні, коли вийде iPhone XR.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: