Меню & пошук

Антарктична обсерваторія глибиною в 2,5 км

Антарктична обсерваторія глибиною в 2,5 км

[ads-pc-2]

Архітектор-бурильник залишає свій автограф на датчику виявлення частинок. Новий проект “IceCube нейтрино обсерваторія

ДОВІДКА:
Нейтрино – стабільна електрично нейтральна елементарна частинка, маса якої близька до нуля. Швидкість руху нейтрино близька до швидкості світла. Нейтрино і відповідні їм антинейтрино беруть участь тільки у слабких та гравітаційних взаємодіях. Вони відіграють велику роль у перетвореннях елементарних частинок, у глобальних космогонічних процесах.

Трильйони нейтринів проходять через ваше тіло кожну секунду, жоден не може залишити будь-який слід. Обсерваторія використовуватиме великі обсяги льоду нижче Південного полюсу, щоб спостерігати за рідкісними нейтрино, котрі розбиваються в атомі льоду. Це зіткнення виробляє частинки під назвою “мюон”, що виходять з-під уламків. Ультра-прозорий мюон льоду випромінює блакитне світло, яке виявляється оптичними датчиками IceCube. Мюон зберігає напрямок початкових нейтринів, таким чином вказуючи на їх космічні джерела.

Обсерваторія представляє собою потужний інструмент для пошуку темної матерії, і може відкрити нові фізичні процеси, пов’язані із загадковим походженням найскладніших енергетичних частинок у природі. Вартість обсерваторії $279 млн – рекордна сума для проектів подібного типу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: